Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik egy NST vizsgálat?

Hogy zajlik egy NST vizsgálat?

Figyelt kérdés
4 hét múlva megyek előszor
2009. máj. 18. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ctg-nek is szokták hívni, mert a berendezést így hívják, amivel készül, ha ez segít. Az a lényege, hogy egy érzékelőt helyeznek a pocidra és adnak a kezedbe egy kapcsolót. Ha mozog a baba, meg kell nyomnod a kapcsolót. Ilyen egyszerű. A gép közben nézi a méhösszehúzódásokat, meg a baba szívhangját és ezek alapján görbéket rajzol egy papírra. Viszonylag hosszú a vizsgálat, 15-30 perc is lehet, helye válogatja.
2009. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az NST más néven a CTG a baba szívhangját figyeli. Egy tappancs segítségével az ápolónő megkeresi a hasfaladon a baba szívét és neked meg ott kell tartanod a tappancsot kb. 20-30 percig. Attól függ mennyire mozgékony a babád. Mielőtt mész a vizsgálatra egyél, igyál, sőt egy kis csokit is ehetsz, ettől őkelme felébred és mozgékonyabb lesz. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert és további szép baba várás!!!

Egy 5 hónapos baba anyukája

2009. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi mindkettotoknek
2009. máj. 18. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit nem árt kitapasztalni, hogy hogyan tudod felébreszteni a picit, ha az evés-ivás nem használ.

Jobb ha Te ébreszted, mint ha mások próbálják...

Mert ha nem mozog, akkor "sikertelen" a vizsgálat.

Szóval jobban jársz hogy ha alszik, akkor öntevékenyen próbálsz tenni valamit ellene. (nekem kicsit előre dőlés, egy-egy ponton has megnyomása hatásos. amit a szülésznő szeret csinálni, hogy balra-jobbra ringatja a hasat, nálam semmit nem ér, csak kellemetlen)

2009. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké:D Szoktam kávézni, napi 1-2-t, de egyszer kólát is ittam aznap, akkor alig akart leállni szegény.... + Mire a busszal odazotykolődünk.... Remélem az utóbbi megoldás onmagában elég lesz :D
2009. máj. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!