Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jaj valami jo otletetek nincs...

Jaj valami jo otletetek nincs nagyon kivanom az eperhabot es nem merem megenni a nyers tojast mivel lehetne helyetesiteni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Tejszínhab..
2009. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megeheted a nyers tojást is, nem muszáj helyettesíteni. Létezik ugyanis ózonnal fertőtlenített, garantáltan kórokozómentes tojás, bár kb 1.5 X annyiba kerül, mint a másik ( és hát ugye a szalmonellaveszély miatt nem ajánlatos kismamáknak a nyers tojgli) Én is ezzel csináltam pl a tiramisut, kutya bajom nem lett tőle.
2009. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

- Itt külföldön vannak különböző tejkészítmények a tejszínhab mellett, sütikbe, pl. Qimik, Patessierikrém, ezekhez cukrot adva, és persze a receptek szerint elkészítve nagyon finomak, és nem tartalmaznak nyers tojást.

(Egyik receptje: 2 tejszínhabot 2 cs.habkeményítővel, vaniliáscukorral felverni. Fél kg epret pürésíteni, fél citrom levét hozzákeverni és 1 cs. Quimiket. 4 lap zselatinnal felfőzni, összevegyíteni az egészet. Eredetileg piskótalap-szerű tésztára rákenni, hűtőben pár órát hűteni.

Na ezt a receptet a zselatinig csinálva, tehát zselatin nélkül ez eperkrém.)

- Mascapone sajttal is összekeverheted, ha szereted.

- Vanília pudingot készítve, azzal összekeverve?

- A boltban kapható joghurtok, eperhabok (arra gondoltam, ami alul eperlekvár, rajta a joghurt, de más is lehet).

- Natur joghurthoz epret, eperlekvárt keverve.

2009. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, ha nem ragaszkodsz a hab állaghoz én csak tejjel pici cukorral vagy mézzel összeturmixolom az epret szívószállal épphogy fel lehet szívni:)) jó sűrű hmmmm...:))

32 hetes

2009. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat mind kiprobalom
2009. máj. 18. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!