Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Látatalanban hogy minősíthet...

Látatalanban hogy minősíthet vasszegénynek az orvos?

Figyelt kérdés
Sztk-ba járok tanácsadásra és ma az orvos anélkül hogy látta volna az utolsó véreredményemet ,leszúrt hogy miért nem szedek vasat és ráirta a papiromra hogy vasszegény vagyok...nem értettem mert legutóbb is megdicsértek hogy szuperek az eredményeim....
2009. máj. 18. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ránézésre elvileg megállapítható, hogy valaki vérszegény (sápadt bőr és nyálkahártya, gyengeség) de ez elég szakszerűtlen.

Egy fizikális vizsgálat nem helyettesítheti a labor eredmények áttekintését!

Én azért elmennék egy másik orvoshoz is (ha lehetséges) és megmutatnám neki a leleteimet.

2009. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg ránézésre a sápadtság utal a vashiányra, esetleg ha túl fáradékony vagy akkor még az is ennek tudható be.
2009. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a terhesség mindíg vashiánnyal jár, csak jót teszel a babáddal és magaddal, ha szeded.
2009. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze tudom hogy nem akar rosszat csak amugy is felbosszantott és utánna még a vashiányt is rábiggyesztette a papiromra,úgy hogy nem is látta a vérképemet,kicsit felhuztam magam...
2009. máj. 18. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:

A vashiány vérszegénységet okoz, az pedig sápadtá, cserepes bőrűvé tesz. Rám is rám nézett a fogadott doki és már írta is a beutalót vérvételre, a gyanúja bejött.


De statisztikai alapokkal is beletrafálhat a doki, mert szerintem a kismamák 90%a vérszegény :)

2009. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezzel csak az a probléma hogy a vérképem meg jó,azt látta egy másik orvos....na mindegy kiváltani ugysem tudtam a receptet mert nincsen az a vaskészitmény már amit irt a doki,igy mehetek hozzá vissza...:S
2009. máj. 19. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!