Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is fél? Az anyagi dolgokra...

Más is fél? Az anyagi dolgokra gondolok!

Figyelt kérdés

Alapvetően optimista vagyok. de nagyon elszomorodok, ha arra gondolok, hogy most is elmegy a pénzünk szinte egy fillérig! Hát, ha még meglesz a baba. Akkor kevesebbet is fogok kapni valamennyivel és sajnos lehet, hogy a párom munkahelye is megszűnik augusztustól. Most azt tervezi, hogy maszekba autót szerelnének az egyik barátjával, de mi lesz, ha nem jön be???Utána majd kajtat munka után? Vagy éljünk az én gyedemből és fizessük az autóra is a törlesztést? Nem magam miatt érdekel a pénz, csak a kicsimet féltem, hogy nem lesz meg mindene:(:(

Van valaki hasonló problámával?


2009. máj. 16. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!Hmmm nem vagy egyedül,nálunk sem vidámabb a helyzet!35-hetes vagyok!És a párom több mint egy hó nem dolgozott,most is csak hébe hóba,pénzünk nincs,és mindjárt itt a baba!A kocsi törlesztése 3-havi itt áll,nem tudjuk mi lesz!Én is aggodóm a pici miatt,hogy meglegyen mindene.Ráadásúl még ezen kívül 2 hitele is van!:-(ugy hogy gáz nagyon.Az én párom csak megy a saját feje után,nem tud belegondolni mennyibe lessz a picúr,biztos nem havi 10000 ft-ba.kitartás reméljük megoldódik minden,remény hal meg utoljára!mennyi idös vagy???üdv.
2009. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Maga a kiindulás nem jó. Annak a kicsinek nem mindenre van szüksége , hanem két odaadó szülőre. Én most várom a babámat , természetesen a lehetőségeinkhez képest próbálom majd neki megadni azokat a tárgyi dolgokat , amik fontosak ; de ugyanakkor "nem kézzelfogható" dolgokban is próbálom majd alapozni a személyiségét, jövőjét.Fontos persze, hogy kis cipő , meg játék meg... de sokszor kreatívabb az ember lánya. Pl. akciók , vagy olcsóbb helyek felfedezése- azért ezek mindig vannak.Plusz ugye a család...régi játékok, könyvek, kiskád, takaró, akármi...:)

2009. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

18 hetes vagyok.

Hát, elég nehéz lehet Nektek is, főleg, hogy pár hét és itt a pici. remélem jól alakulnak a dolgaitok.

Látom nem vagyok egyedül ezzel "a férj megy a saját feje után" problémával. Nem értem miért nem érzik a súlyát!

Most nekünk is kijött egy 147 ezres behajtás, aztán csak ámultunk, hogy mi van. Kiderült, hogy az autó előző gazdája nem fizette be az árfolyamkülönbözetet, így szépen jött hozzá a többi és most végrehajtási díjjal együtt ennyit ki kellett pengetni. Ja, kölcsönadásival van nálunk az autó és ha nem fizetjük ki elvitték volna. Az előző gazda anyagi okokra hívatkozva egy fillért nem adott! Az összes babára félretett pénzünk, plusz a táppénzem is erre ment el. Tudom, hogy a férjem iparkodik és jót akar, de nem tudom kiállítani abból, hogy inkább most nézzen valami jobb melót és legyen fix fizetés. Ha oda kerül a sor mit fogunk mondani a babának? Apáékhoz nem ment autó és ezért nem kapsz ruhát édesem???? Nagyon szomorú vagyok! :(

2009. máj. 16. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaza van az utolsó anyukának:)

Nem a babának kellenek a drága cuccok, nagyon megvan a használt kiságyban, használt babakocsival. A szülőnek fontos, márkás legyen rajta a ruha stb:)

Ezeket meg könnyen meg lehet oldani, teszvesz, turkáló ilyesmi. Nincs annyiba a gyerek, a gondolat riasztóbb, mint a valóság. Ezeken én is átmentem, most 9 hós a fiam, mindene megvan, és nem a sütifaló kincsesbödön a fontos, nagyon jól elvan egy üres palackkal, meg a popsikenőcs dobozával:) A családnak meg mondd meg, h alkalomadtán vegyenek pelenkát, mert az tényleg nagy kiadás havonta. Plusz még a gyógyszerek, egy egy alkalommal 5-6 e Ft. Hálistennek eddig csak 2* volt beteg. Ne aggódj, meglesz mindene, nem azok a gyerekek szoktak rossz körülmények között élni, akik felteszik maguknak ezeket a kérdéseket..

2009. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak!

Köszönöm Neked is a választ!

Persze igazad van, nem arra gondolok, hogy tornyóra lánccal, meg full extrás ruhák, hanem inkább az alapvető, mindennapi dolgokra. Én is vadászom a vaterán és a teszveszen a jó cuccokat és nem is akarok 150 ezres babakocsit, mint ahogy gondolom itt sokan nem!

Mi is úgy gondoljuk, hogy az a legfontosabb, hogy szeressük egymást és a kicsit is, csak nem értem miért akar a férjem pont most a bizonytalanra alapozni! De fő az optimizmus, csak megoldódik!

Minden jót Neked! :)

2009. máj. 16. 16:20
 6/10 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak is nagyon szépen köszönöm!

Igazatok van, nem fogok keseregni, a sors úgyis megold mindent! :)

2009. máj. 16. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát nagyon kívánom neked, hogy tudj majd szoptatni, mert különben elég húzós hónapok elé néztek. Sajnos nekem nem ment a szoptatás, alacsony volt a prolaktin szintem és bármit csinálhattam, nem segített. Maradt a tápszer havi 15ezerért. Meg ugye a pelenka, a popsitörlő, a ruhák (kéthavonta új méret), gyógyszerek, meg időnként egy-egy játék. Sajnos nálunk havi 40-50 simán elmegy a gyerkőcre, pedig aztán nincs hegyen-völgyön. A te gyed-edből jó ha majd el tudod tartani a gyereket meg magadat. Az tuti, hogy nem tudsz majd hiteleket fizetni. De ezzel remélem a párod is tisztában van. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy a gyerekek a legkevésbé nekik való dolgokkal játszanak el a legjobban. Mindent meg lehet venni használtan ez nem lehet gond, de folyamatosan vásároljatok, mert így is 100ezer feletti végösszegre számíthatsz. Minden hónapban vegyél valami apróságot. Sok szerencsét és könnyű szülést neked!
2009. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 16. 17:38
 9/10 bendzso ***** válasza:
100%

szia!

nem ilyen tragikus ám a helyzet!

nekünk sincsen már, csak jó sok törlesztő részletünk :)


két gyerekünk...


álmaink vágyaink...


de ha megszületik a baba, észre sem veszed és átalakul az értékrended. most egy csomó olyan dologra költesz, amit nélkülözhetetlennek tartasz, sőt fel sem tűnik, annyira természetes, h költesz rá.

aztán amikor megszületik a baba, még időd se és kedved sem jut az ilyen kiadásokra és egy csomó minden kiadás észrevétlenül elmarad.


most egy profán pl.

most jársz kozmetikushoz, fodrászhoz, manikűröshöz (Mi van még? :) havi rendszerességgel.


aztán már csak a gyantázás lesz a fontos. a körmödet magad is tudod vágni, a fodrászt egy praktikusabb frizurára cseréled.


idáig a szépítkezésre havi három négy órát szántál, most meg csak az a gyors fél óra óra gyantázás, mert arra otthon gyerek mellett tényleg nincs lehetőség... és most nem forintosítjuk a kiadást, de alsóhangon magadtól megspóroltad a pelenka, popsikendő és popsikrém árát :)


vagy idáig színház, mozi, kiállítás, vacsora, kocsmázás a haverokkal. most meg? nem számít a hétvége vagy a hétköznap, inkább dőlsz az ágyba, csak h gyorsan tudj aludni, amíg a kicsi is biztosan alszik...


és ezekről nem azért mondtál le,mert ninsc rá pénzed, hanem átalakult az életviteled... és egy "halom" pént spóroltál meg :)


de sorolhatnék ezer példát és kiválogathatod,h rád melyik igaz.


bele fogsz szokni,mindig az adott szituba.


amikor én dolgoztam, kerestem havi netto 150-et. aztán jött a gyed plafon (86 körül volt), aztán egy rossz szerződés és a második gyerek után, a két gyerekre az a huszon valahány ezer gyes...


akármelyik fizetésemet nézem, egyik sem volt elég, mindig kétségbe voltam esve. de négy év alatt a 150-ről lecsúsztam a gyesre, nem kevés váltás,majdnem egyenlő azzal, h semmit nem kapok... mégis valahogy alkalmazkodunk.


pl kétségbe voltam esve, h mennyire drágák a gyerekjátékok, mesekönyvek és tuti, h az én gyerekeimnek nem lesz játéka... most meg? az egész lakás terítve játékokkal, akárhova lépek, csak szentségelek...


nem tudom honnan és mikor jött ez a sok játék, de összejött és van mivel játszani...


szóval szerintem ne parázz előre, hidd el, ki fog alakulni az élet!

a párodat szerintem meg bíztasd a maszek autózásra, annak is kell idő, h beinduljon, akár úgy is, h mellette még dolgozik is munkahelyen...


adj időt a dolgoknak, h kiforrják magukat - a kicsinek pedig úgy lesz meg mindene, h észre sem veszed.


csak ne dőlj be a sok hülye szülői lelkiismeretre alapozó reklámnak, hanme minden költés előtt gondold végig, h valóban szükség van e rá, valóban szükséges e megvenni stb.


és ne keserítsd a babavárós időszakodat a pénztelenséggel! soha nem leszel még egyszer első terhes, élvezd ki ezt az időszakot, éld át a csodát, mert vissza fogod sírni :)

2009. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én most 24 hetes vagyok, tehát van még idő a babáig.Én ugye táppénzen vagyok, ami nem sok.A féjem dolgozik, átlagosan keres.Van lakáshitel, bár nem olyan egetrengető, de azt is ki kell fizetni.Szóval vannak kiadások, de valahogy engem most teljesen lefoglal így gondolati szinten hogy egészséges legyen a pici, na meg persze mi is, meg ilyenek.Azon hogy hogy is lesz, nem szoktam agyalni.Az előző terhességemet megkeserítették az anyagiak, és sajnos elvetéltem a 19. héten, na akkor megfogadtam hogy legközelebb nem parázom a pénzen, lesz ahogy lesz.(ja, nem azért vetéltem el mert hogy az anyagiakon rágódtam, de biztos nem tett jót).Valahogy majd csak kihúzzuk.A picivel legyen minden rendben, engem csak ez foglalkoztat.Ha majd meglesz, akkor ráérek az anyagiakkal foglalkozni, most így gondolom.Most sokan vannak hasonló helyzetben mint ti, ez sajnos most egy ilyen világ, reméljük hogy ennél már csak jobb lesz.Minden jót, és sok egészséget nektek és a babának.
2009. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!