Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten és hogyan...

Hanyadik héten és hogyan torténik az anyuka medencéjének nagyságának viszonyítása a baba méreteihez?

Figyelt kérdés
Remélem értitek a kérdésem... :D
2009. máj. 15. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem értjük a kérdésed:)
2009. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam :D

Ma voltam UH-on, és a szonográfus utalt arra, hogy majd úgyis megnézik a baba méretét a medencémhez képest, hogy szükséges -e a császármetszés, ki tud-e bújni egyáltalán a baba. Pedig erre nincs ok, mert a baba méretei korának megfelelő, a medencém is elég széles. Szóval nem értem, hogy akkor ezt mire mondta, akkor mindenkinél lenne ilyen vizsgálat?

2009. máj. 15. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a doki nézi a vizsgálat részeként, mikor kitapintja hogy hogy fekszik, utolsó hónapban. Mi meg nem is tudunk róla.


[link]


Téraránytalanság


Kóros méretkülönbség az anyai csontos medencebemenet és a magzati koponya között. Megállapításában a Leopold-féle vizsgálatok segítenek, és fekvési, beilleszkedési, tartási, forgási rendellenességek is jelezhetik. Ilyenkor általában császármetszés szükséges.


Leopold-féle külső vizsgálat


A magzat méhen belüli elhelyezkedéséről felvilágosítást adó vizsgálat.

I. Leopold vizsgálat: a méhfenék magasságát, alakját, és a benne elhelyezkedő magzatrészt állapíthatjuk így meg.

II. Leopold vizsgálat: megállapítható a magzat állása: háta az anya melyik oldalán helyezkedik el.

III. Leopold vizsgálat: megállapíthatjuk, hogy mi az elölfekvő rész (koponya vagy far), milyen a viszonya a medencebemenethez, beilleszkedett, rögzült vagy mozgatható.

IV. Leopold vizsgálat: megerősíthetjük vele az előző Leopold vizsgálatoknál tapasztaltakat, de a fej beilleszkedésére, medencebemeneten való áthaladására is következtethetünk.

2009. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már tudunk róla, koszonom :D
2009. máj. 15. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!