Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésre valóban vinni kell 3...

Szülésre valóban vinni kell 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés
Az eredetit nem elég bemutatni? És honnan kell beszereznem másolatot?
2009. máj. 15. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahol házasságot kötöttetek önkormányzatnál lehet kérni. Elméletileg vinni kell, de nekem nem kérték. Azért ott volt, biztos, ami biztos. Nekünk 30 napnál nem régebbi kellett. ez tavaly aug.-ban volt.
2009. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy kérdezek, de miért kell? És ha nem vagyunk házasok, sem hivatalosan élettársak? Elvileg kell tenni apasági nyilatkozatot, nem?
2009. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen, akkor apasági kell, de most nem ez a kérdés...mi házasok vagyunk! Két külön dolog...
2009. máj. 15. 13:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekünk nem apaságit kell tenni, mármint a házasoknak, hiszen az anyakönyvi kivonatban benne van, hogy mi lesz a születendő gyermek neve...akik nem házasok, azoknak kell apasági, hogy az apa nevén legyen a baba. Engem most az érdekel, hogy eredeti, vagy másolat kell, és ha az kell, akkor honnan!
2009. máj. 15. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy két külön dolog, nem is Rátok vonatkozva írtam, ezért szóltam, hogy bocsánat, hogy válasz helyett kérdezek. Jobb lett volna új kérdésként feltennem... Bocs. :-/
2009. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké, bocsi. szerintem írd ki a kérdést Te is! Csak azért, mert nem szeretném, ha itt elkanyarodnánk másik irányba, és jó lenne tudnom a tutit, mert már csak pár hét..:)
2009. máj. 15. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

:-)) Engesztelésképpen az offért ezt találtam Neked:


" Gyermek születési anyakönyvi kivonata

A kiállításához szükséges adatok felvétele a kórházban történik, de szükségesek a következő okmányok:

- Mindkét szülő személyi igazolványa és a személyi számát igazoló lapja.

- 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat.

- Ha nem házasok, akkor apasági nyilatkozat, illetve hajadonsági igazolás.


Házassági anyakönyvi kivonat másolata:


Na ezen mindig megy a vita, hogy 30 napnál, vagy 300 napnál nem régebbi másolat kell a szülés után a kórházban. Azt sikerült kideríteni, hogy régen csakugyan 30 napnál nem régebbi kellett, de most már megelégszenek a 300 napnál nem régebbi másolattal is.

Ezt úgy lehet beszerezni, hogy a házasságkötés helyszínén kell egy másolatot kérni. Személyesen is lehet, de levélben is megoldható. Ha beleírod, milyen célra kell, akkor nem kérnek érte semmit és még el is postázzák pár napon belül. "


Forrás: [link]

2009. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem nézték hogy mikori, csakhogy megvan és kész. (Salgótarján, tavaly október)
2009. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ki vagyok engesztelve! :))
2009. máj. 15. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly júl.-ban szültem (Bp.) nekem kérték a házassági anyakönyvit (300 napnál nem rágebbit).
2009. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!