Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás kismama leszek!...

Első babás kismama leszek! Tudni fogok mindent? Irjatok!

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom,mi lesz ha megszületik a pici,tudni fogom e mikor mit kell csinálni.olyan kis tapasztalatlan vagyok!hogyan teltek elsö napjaitok??
2009. máj. 15. 10:04
 1/5 A kérdező kommentje:
35-hetes.KM
2009. máj. 15. 10:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj minden jönni fog magától! Bele fogsz jönni mindenbe! Persze lesznek majd nehéz pillanatok, de ez természetes. Aztán egyre jobban megismered a babádat és már azt is tudni fogod mikor miért sír.

Nálunk az első pár nap, hét elég káoszos volt, de aztán egyre jobban ment minden. Jó ha van melletted valaki az első napokban, aki tud segíteni pl a házimunkában, főzésben, mert arra nem nagyon lesz időd!

Könnyű szülést!

2009. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudni fogsz mindent! A terhességed hátralévő idejében még utána tudsz nézni egy-két dolognak, meg biztos van olyan barátnőd (vagy az anyukád, vagy a védőnőd), akihez fordulhatsz, ha valami kérdésed van. Nekem a kórházban a nővérek és a védőnő is segítettek pl. hogy hogyan és mikor szoptassak. Ne félj kérdezni! Egyébként pedig úgyis simán fog minden menni, csak legyél türlmes, alkalmazkodj Te a babádhoz, gondoskodj róla, ahogy igényli, figyeld a jelzéseit és hamar megismeritek majd egymást!


Én is sokat aggódtam, hogy jaj, mi lesz majd, mindent elolvastam a neten, szülésfelkészítő tanfolyamra jártam, könyvet vettem a csecsemőgondozásról, de amióta megszületett a kisfiam, minden sokkal csodálatosabb, mint amilyennek előtte elképzeltem! Minden simán ment, pedig azelőtt nem nagyon volt a közelemben kisbaba és én is első babás vagyok :)


Örömteli babázást kívánok: egy 4 hónapos kismanó anyukája

2009. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Nem fogsz tudni mindent :) Én is nagyon bizonytalan voltam, alig tudtam tisztába tenni a gyereket. De hamar belejön az ember. A lényeg az, hogy ahogy te csinálod úgy lesz a gyereknek a legjobb, és ne ess kétségbe, ha mások mást mondanak, vagy másképp csinálják. Én sokat tanultam a szülés után a velem egy kórteremben lévő tapasztalt anyukától, figyeltem, mit hogy csinál, és ami tetszett, azt átvettem tőle. De a mai napig sem vagyok rest felhívni a védőnőmet, ha aggódom valami miatt, legyen az akármilyen apróság. Azt szokták mondani a gyerek így is úgy is felnő, a szülők legnagyobb igyekezete ellenére is. :) Boldog babavárást!

Egy 3 hónapos kisfiú anyukája

2009. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy izgulsz egy kicsit. Erre nem is lehet felkészülni és nem lehet előre megtanulni a dolgokat. Szerintem mindenki "bénázik" egy picit az első babánál. Nekem mindenki azt mondta, hogy hallgassak az anyai ösztönre. Mire??? És az milyen?? Aztán megtudtam. :) Tényleg jön magától, fogod tudni mikor mit csinálj.

Nekem az első pár nap nagyon fárasztó volt. Mikor hazajöttünk a kórházból szegény babám két hétig sírt éjszaka. Gondoltuk hasfájós. Pont az ellenkezője volt, éhes. Mivel egy órát szopizott gondoltam eszik rendesen. Nem evett szegénykém csak 30-40-et, mert nem volt elég tejem. Aztán tápszeres lett a kincsem. És volt olyan is, hogy sírt nagyon én meg megetettem. Nem volt ő éhes, csak a pelus tele volt. :) :)

Azóta belejöttem és megy minden a maga útján. A babám boldog, mosolygós kis krapek.

Boldog Babázást

2009. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!