Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok és 4...

24 hetes terhes vagyok és 4 hetes kiskutyától kaphatok el vmi betegséget? Mert sokat kell őt ápolgatni, elég gyengécske.

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Hát kaphatsz. Akár toxoplazmózist is, nem csak a macskától. De kicsi kutyánál gyakori a bélféreg is, főleg ha gyenge. És nem tudom be van e oltva, de inkább ápolja más. Az ürülékkel különösen vigyázz. De megmondom őszintén én most másodjára vagyok terhes, de az első terhességemnél sem nyúltam állathoz és most sem fogok. Néha én is úgy megsimogatnám anyósom kutyáját, de visszafogom magam. Kibírom.
2009. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Azt hiszem , a toxoplazmózist nem csak cicáktól lehet elkapni. De. Általában , az estek 98százalékában az az egyén védettséget élvez, aki állatokkal került kapcsolatba régebben is .(cica, kutyus, nyuszi...stb.) Azért, ha lehetőség van rá az almát vagy a helyét ne te takarítsd ki, sajnos van még a toxoplazmán kivűl is más baci :(

2009. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát igen,meg a szájába se nagyon dugd a kezed. szerintem higiéniával ez azért áthidalható,csak nagyon figyelj oda,hogy alaposan moss kezet kézfertőtlenítővel,pl. clarasept (patika). de a legjobb tényleg az,ha nem te gondozod a pici kutyust
2009. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már volt féregtelenitve?Habár azthiszem hogy 3x kell kiskutyáknál megismételni,ugyhogy vigyázz azért.Minden kutyázás után szigorú kézmosás,szájhoz meg sehova nem nyukálni,és ha van kire bizni tényleg jobb lenne ha más is besegitene.
2009. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!