Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák akinek...

Diabéteszes kismamák akinek van otthoni cukorszint mérője, volna egy kérdésem? !?

Figyelt kérdés
tapasztaltatok már olyat hogy mikor új doboz "szalagot"vettetek a mérőhőz folyamatosan magasabb vagy alacsonyabb értékeket mértetek mint az előzzőnél?Diétázom és eddig mindig normálisak voltak az értékeim,most vettem egy újabb dobozzal és folyamatosan magasabbak az értékeim .Lehet hogy valóban emelkedett valamelyest a cukorszintem és lassabban áll vissza mint eddig vagy létezik hogy a szalaggal van a gond?félhomályban mérem ugy ahogy eddig is.
2009. máj. 13. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a mai napról beszélsz, az lehet a hidegfrottól. A hidegfront felfelé viszi a cukrot, a melegfront lefelé, függetlenül attó, hogy mit és mennyit eszel. Egy cukorbeteg kisfiú anyukája
2009. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen típusú a mérőd. Nekem Akku-check van, minden új doboz tesztcsíknál ellenőrizni kell a tesztcsík kódját, hogy felismerte-e a műszer.

A szúrásnál akkorát kell szúrni hogy egy nagy csepp legyen, mert a kinyomkodott vércseppben torzul a vércukorérték. Az ujjaid végének két oldalát szúrd ( ott futnak az erek és kevésbé is fáj ), ne az ujjbegy közepét.

2009. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:Hűű de jókat írtál,köszönöm!Nekem is AkkuChek van és én az újjam közepét szúrom és valóban néha nyomom hogy elég vércsepp jöjjön ki...a kód az jó amit kiir....megpróbálom úgy ahogy irtad..

Első válaszoló:tényleg lehet az időtől?valóban tegnap este óta tapasztalom az eltérő értékeket.

2009. máj. 13. 21:12
 4/8 A kérdező kommentje:
én nem tudom mi lehet a baj,de nem hogy lefelé menne az érték egyre magasabb,már több mint 2 órája vacsiztam az 1 órás értékem jó volt most meg megy felfelé....
2009. máj. 13. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

A vércukorszint étkezés után 2 órával a legmagasabb és étkezés után kb 4 órával áll vissza a normális értékre.

Mindig elsőrendű hogy a reggeli első éhgyomorra mért vércukorérték normális tartományban legyen, ( 5,5 mmol/l alatt ) és hogy az étkezésekre megemelkedett vércukorszint normalizálódjon.

Nekem a terhességem alatt az éhgyomri mindig alacsony volt 3,5-4,5 mmol/l, evésre ( evés után 2 órával )meg felment 8-10 mmol/l-re, majd visszazuhant az 5 mmol/l tartományba.

Aztán megszültem és minden rendbejött a fiam is egészséges.

2009. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Sajnos lehet az időtől. A fiamnak tegnep jók voltak a cukrai, ma viszont pocsék, pedig nem evett annyit amennyit szokott. Sajnos lassan egy éve tapasztaljuk, hogy az időjárás, a betegség is befolyásolja a cukrát. A másik válaszoló tanácsait fogadd meg, mert jókat írt. Minden jót.
2009. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most már megy lefelé de furi ez a mai nap...soha nem mértem ilyen magas értékeket,sőt 6 fölé nem is nagyon ment eddig, ma pedig 7 is volt,remélem vissza fog állni a normálisba,ha gondoljátok és visszanéztek majd leirom hogy mit tapasztalok holnap.
2009. máj. 13. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Kismamáknál az étkezés utáni vércukorérték 7,4 mmol/l-ig normális. (Helyenként 8 mmol/l-ig elfogadják )

És tényleg befolyásolják a frontok.

Péntekem melegfront jön, vasrnap pedig erőteljes hidegfront lesz.

2009. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!