Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz után dohányzás?

Abortusz után dohányzás?

Figyelt kérdés
Terhes voltam, miután megtudtam, letettem a cigarettát. (Nem voltam erős dohányos előtte sem) Aztán elvesztettem a babát, s művi úton kell befejezni a műtétet. Pár nap múlva lesz a műtét. Utána mennyi idő múlva dohányozhatok újra? Engem lelkileg ez az egész nagyon megvisel, már nyugtatót is kaptam, így tudok "normális" állapotban lenni. (Azt tudom, hogy utána 6 hét házasélet és ülőfürdő tilalom van)
2011. nov. 24. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami veled történt. Mikor elvetéltem, én a műtét után pár órával (4-5óra) lementem cigizni, és még aznap délután hazaengedtek. Nekem 2 hét volt a házasélet tiltása, és javasolták, hogy 3 hónapig védekezzünk, utána lehet próbálkozni a babóval.
2011. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is sajnálom. 2-3 óra múlva lent voltam cigizni, majd néhány óra múlva otthon.
2011. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én "leszokott" (2éve) dohányosként, mikor megtudtam nem él a baba, azonnal rágyújtottam, akkor már mindegy volt. Azóta is (sajnos).
2011. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. nov. 24. 13:08
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Szia,off leszek,le lehet pontozni.. Nem beleszólni akarok, de ha már letetted azt a cigarettát, miért akarod újra kezdeni?? Én is dohányoztam régen,de leszoktam és sokkal jobb így. Azt is tudom milyen sz@r, a vetélés,nekem kettő volt. Próbáld meg pihentetni cigi nélkül a szervezeted,így készülni a következő babára. Gondolom akarsz még és akkor sem fogsz cigizni. Minden jót és a műtét után könnyebb lesz. Kitartás!!(tudom milyen)
2011. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha lesz babám, az sajnos nem az elkövetkezendő pár hónapon belül lesz... Egyrészt mert lelkileg ezt nehéz lesz feldolgoznom, másrészt vannak más okok is.

Nem szívtam sokat régen sem, most sem szeretnék, de úgy érzem, pár szálra szükségem lesz. Meg valami nyugtatóra, mert anélkül beleőrülnék ebbe az egészbe...

2011. nov. 24. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!

És inkább cigizz, mint gyógyszert szedj!

2011. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyik se a legjobb megoldás, de remélem, ezentúl nem gyógyszerekkel kell majd leélnem az életemet...

A cigit bármikor le tudom tenni, mert eddig se voltam úgymond "rászokva" nem mindennap dohányoztam, de a gyógyszerek már keményebb függőséget tudnak okozni... legalábbis én így gondolom...

2011. nov. 24. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én kb ugyanígy jártam, dohányos voltam, terhes lettem, letettem a cigit. A 9. héten kiderült, hogy nem él a baba. Ahogy kijöttem az orvostól, még ott a kórház kertjében lejmoltam egy cigit, és onnantól kezdve megint dohányoztam. Akkor már tök mindegy volt, én be is kattantam volna, ha akkor nem gyújthatok rá. Szóval ha akarsz, dohányozhatsz. A műtét előtt nem szabad cigizni, onnantól kezdve amikortól enni és inni sem szabad.

Légy erős, és tényleg inkább cigizz, mint nyugtatókat szedj vagy ilyesmi.

A következő baba előtt majd leszoksz.

Nekünk 2 hónapot kellett várni a missed ab után, amikor letelt a 2 hónap, letettem a cigit és egyből terhes is lettem.

Kitartás!

2011. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, hát az utána levő két napban sztem többet szívtam el, mint addig egy hét alatt... Viszont én utána letettem... De nem károsabb abortusz után dohányozni, mint addig szerintem. Mármint természetesen, ha nem leszel újra várandós.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked, de gondolj arra,h rengeteg nő átesett ezen és ehhez hasonlón és, hogy bár szörnyű, túl lehet élni és lesz még babád, amikor újra készen állsz rá.

2011. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!