Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskáim és a terhesség?

Macskáim és a terhesség?

Figyelt kérdés

13 hetes vagyok!és van 2 imádnivaló kinti-benti cicám...

nagyon sokat gondolodtunk rajta hogy mi legyen, de nem lennék képes rá, hogy kidobjam őket:((


Vannak itt olyanok, akik problémamentesen vitték végig a terhességet?mindenki ezzel riogat, hogy macskákat ugye kiraktad???hát nem, mert imádom őket is...


annyit meg tudok tenni hogy gyakrabban húzok ágyneműt, meg nem engedem be őket a hálóba, meg ha eszembe jut megmosom a kezem, de olyan nehéz erre is átállni....sokszor elfelejtem, és mikor már eszegetek valamit, akkor jut eszembe hoyg előbb ölelgettem a macskát:(((


Ettől még lehet egészséges a babám?Olyanok írjanak akik ugyan így nem tették ki a macsekot, és egészséges babát szültek:))


almot nem én takarítom


2009. máj. 12. 11:45
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és egész kicsi korom óta macskákkal vagyok körülvéve:))anyukám is szereti őket, mindíg volt cicánk


16.héten megyek toxoplazma vérvételre, mégis félek

2009. máj. 12. 11:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Szinte 100%, hogy már átestél Toxomplasma fertőzésen, nem is amiatt kell aggódni, hanem ha kint is jár-kel a macsek, összeszedhet más kórságot is, sorolhatnánk mi-mindentől.
2009. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ia tartottam a 16 hetes vévételtől(nálunk is van kutya és cica is), szerencsére negatív lett, de azért szerintem nem árt az óvatosság!természetesen nem kell kidobni a cicákat, csak jobban oda kell figyelni rá, hogy kevesebbet cirógasd őket és ha mégis akkor utánna irány kezet mosni!!Ne feledd nem magad miatt, hanem a baba egézsége érdekében!!!
2009. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekunk nincs cicank de anyueknal van es volt is mindig. Mikor megszulettunk en es a ket ocsem akkor is ott voltak. Soha semmi bajunk nem volt sem nekunk, sem anyunak. Ok is kinti-benti cicak voltak, persze oltva meg feregtelenitve. Olyan fotoink is vannak ahol en pici babakent ulok az udvaron es mellettem van a cica. Imadtuk oket. Anyunak sosem lett volna szive egyiket sem kidobni vagy barkinek odaadni. Emlekszem kisgyerekkent mindig imadtam a cicusokat. Szepen megtanultam, hogy ha a cicaval jatszom utanna kezet mosok. Nem volt nagy ugy nallunk. Amig meg kis bebi voltam addig anyu fegyelt oda ram, hogy ne fogdossam a cicat es ne vegyem a kezem a szamba. Szeritnem senkinek nem lesz semmi baja sem kutyatol sem macskatol csak tobb odafigyelest igenyel az egesz. En biztosan nem dobnam ki oket egy allat is egy eletre szol nem addig amig nekunk kenyelmes.
2009. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy harcok voltak, anyu kínzott a toxoplazmával, meg, hogy felelőtlen vagyok, meg majd ők odaviszik magukhoz a cicát (azt a cicát, aki megszokta, hogy nappal kint rohangál, éjjel bent alszik, egy pesti lakásba akarták vinni). Mondtam neki, hogy nem a macskától lesz a babának baja, hanem attól, hogy ő szekíroz engem, és az idegesség ártalmas. Aztán a 2. trimesztertől beletörődött, hogy a macska marad. Többször mostam kezet, meg nem én takarítottam (most sem takarítom) az almot. Még nem estem át a toxoplazmán, a férjem unokatesójánál 2 gyerek született úgy, hogy a felesége nem esett át rajta. Szóval nem kötelező elkapni. Vigyázni kell.


6 hetes makkegészséges baba anyukája

2009. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is 2 cicánk van, ráadásul panel lakásban. Eszünkbe sem jutott elpasszolni őket. A terhességem alatt minden simizés után kezet mostam, hálóból kizártuk őket, almot a párom cserélte. Én a 12. héten kértem toxoplazma vizsgálatot és kiderült, hogy már átestem rajta. A baba teljesen egészséges lett, most már lassan 4 hónapos.
2009. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!