Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok az ételek ill. egyéb...

Mik azok az ételek ill. egyéb más amit nem lehet terhesség alatt alkalmazni?

Figyelt kérdés
Pl legutóbb a málnáról ill. az eperről hallottam azt hogy nem lehet enni, jégkrémben sem, miért?
2008. márc. 22. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal mindent lehet,csak nyers hust nem mint pl:tatárbistek.
2008. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol hallottad ezt??? szerintem ez butaság!!! Én mindkettőből megettem már vagy 4 kilot. :))) Semmi bajom! Inkább csak azokra a dolgokra kell odafigyelned amik neked nem jók. Nem ajánlják, pl. a füstöltm, nyers dolgokat. Én ettem töbször is füstöltet, (bár én már korábban is furcsán reagáltam a füstöltre, nálam görcsölés jön, ill szelesedek tőle, de ez lehet epe miatt, van.)

A lényeg sok gyümi, de pl ha van olyan gyümölcs ami neked szelesedést okoz, vagyis puffaszt, akkor azért arra figyelj oda. Nah meg majd a harmadik harmadban már jelentkezhet a gyomorsav és akkor szintén meg kell gondolni mennyit eszel a savasabb gyümikből. Egyenlőre ennyi, remélem segíthettem!

27 hete kismama

2008. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyers tojás és nyers hús!Ezek veszélyesek lehetnek!A többi szerintem csak túlaggódás!Élvezni kell a terhességet nem végigparázni.Ami neked jó az a picinek is álltalában.Boldog babavárást!:)
2008. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nyers húst és nyers tojást(pl.házi majonéz).Nekem a dokim és a védőnő is ezt javasolta,hogy hanyagoljam.Amúgy valószínűleg a szalmonella miatt nem ajánlják.
2008. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
...meg a lisztéria miatt, amivel kapcsolatban Magyarországon nagy a tudatlanság, pedig az EU-ban mindenhol máshol fokozottan figyelnek rá. Nálunk még csak nem is ellenőrzik a húsokat. Sokkal ártalmasabb a babára, mint a szalmonella, vagy akár a toxoplazma. Szóval igen, semmi nyers hús, meg nyers tojás, ugyanakkor a zöldség, gyümölcs megmosására is oda kell figyelni, mert ez egy talajbaktérium. Az eper kis pórusaiba könnyen bennmarad a föld, ezért nagyon-nagyon mosd meg, utána eheted.
2008. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szia. nem lehet még lágy sajtokat, kékpenészes sajtot és elvileg tengergyümölcseit enni (a higany miatt).
2008. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Itt elég sokan írtak az étekeről, úgyhogy én már azt a kérdést kihagynám. Viszont nem lehet forró vízben fürdeni (max 38 fokos legyen a víz, nekem az orvos mondta). A forró fürdő vetélést okozhat, mert vérbőség alakulhat ki tőle az alhasban.
2008. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!