Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos szénhidrátcsökkentett...

Az orvos szénhidrátcsökkentett diétát írt elő, viszont kenyérfélék nélkül úgy érzem éhen halok. Mivel tudnám a szénhidrátot kiváltani?

Figyelt kérdés
2008. márc. 21. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egyél teljes kiőrlésű kenyeret, vagy Norbi Update 1 kenyeret.
2008. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy szakemberrel,és állítsatok össze egy komplex étrendet!
2008. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én cukros vagyok, ami esetemben azt jelenti, hogy napi 180g szénhidrátot ehetek (napi 6 étkezésre elosztva) az előző terhességemnél ez napi 160g volt. Ennél kevesebb már csak a 140g szénhidrátos diéta van, ha az sem segít, más - diétán kívüli - megoldásokra van szükség. Ennyit biztosan Te is fogyaszthatsz naponta, ebbe pedig azért belefér pár zsemle (egy zsemlében 30g szénhidrát van) a tésztákat tényleg kerülni kell, mert azokban rengeteg van, bár én most fedeztem fel egy Norbis tésztát, amiben kb. fele annyi, mint a többiben. A krumpliban 10 dkg-ban 20g szénhidrát van. Egy kifliben 25g. Az Abonettben, ami persze meg sem közelíti a kenyérféléket darabjában olyan 4g körül. Persze ez egyik sem pótolja a finom friss kenyeret, de ezekkel azért ki lehet húzni. És figyelj, hogy az előírt (dokid által biztosan megadott) szénhidrátot mindenképpen megedd, mert az sem jó, ha nem viszel be eleget. Ha bármilyen kérdésed van a diétával kapcsolatban nagyon szívesen segítek, írj mailt.
2008. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tőlem megkérdezte a dietetikus, hogy nem érzem -e úgy, hogy koplalok,

Javaslom, ha eddig nem, keress fel egyet, és beszélj vele erről, ő biztos tud valamit javasolni neked.)

(amúgy igen, nekem is nagyon hiányzik a kenyér..)

De pár hét alatt átszokik a szervezet a másfajta bevitelre, csak addig kell kibírni.

Igyál sokat, az is csökkenti az étvágyat.

2008. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért írjátok, hogy hiányzik a kenyér???? Ugyan úgy lehet enni mint a zsemlét vagy a kiflit, csak mérni kell a mennyiséget!!! Javaslom, hogy keress fel egy dietetikust (az orvosod biztosan tud ajánlani), ő majd részletesen, étkezésekre lebontva elmondja, személyre szólóan, hogy miböl mennyit ehetsz.

Üdv:egy dietetikus kismama

2008. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már amelyik dietetikus elmondja....A miénk pl olyan bunkó volt,hogy semmit,de szó szerint szinte semmit nem mondott el,amit sikerült összeszednem ezekről a dolgokról azt itt a neten találtam,+a védőnő segítségével....
2008. márc. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!