Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki a nagyobb (2 vagy...

Van aki a nagyobb (2 vagy több éves) gyermekét a másodikkal való várandósság alatt egészen a szülésig gyakran emelgette?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kapom a terhességem elehjétől, hogy ne emelgessem a lányomat, aki most 2,5 éves.

Én sosem éreztem ezt megterhelőnek, így a terhesség elejétől igen gyakran, rendszeresen emelgetem, felveszem, ahogy a szituáció kívánja. (Sosem volt "ölbebaba", nem szokota cipeltetni magát, inkább csak praktikus okokból vagy szeretgetéskor)

Összesen két-három olyan szituáció volt eddig amikor azt éreztem,hogy nem kéne, épp hulla fáradt voltam, de egyébként szinte meg sem kotyan a 12 kilója.


Valóban nem kéne emelgetni?

Nem érzem hogy rossz lenne ez nekem...

31 hetes terhes vagyok.


2011. nov. 15. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

lányom 1 éves és megint terhes vagyok, senki de senki segítségem nincs a férjemen kívül, aki egésznap dolgozik.

még azt sem tudom hogy szülni kivisz be, mert tényleg nincs senki a közelünkben (200km-re van az elsö rokon), szóval emelgetés emelgetés emelgetés. ez van. de sszerintem második gyerekkel sokkal jobb kondiba vagyunk mint az elsönél.

2011. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem nyílik a méhszáj idő előtt akkor semmi oka igazából hogy ne emelgesd. Rám is néztek mindig furán hogy jaj miért emelgetem a gyereket (nekem 15-24 hónapos volt a fiam mikor a hugát vártam) és hogy majd jól koraszülök stb.

Ennek "örömére" túlhordtam a lányom 3 nappal:)

Szóval ez szerintem butaság. Régen is sok fizikai munkát végeztek a nők, nem voltak agyonkímélve.

Persze ha valaki bevérzés, tágulás stb. miatt veszélyeztetett volt az elsővel vagy a mostanival azt megértem.

2011. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az elsővel a 32. hétre 2 ujjnyira kinyílt a méhszáj gyakorlatilag észrevétlenül.

nem tudni miért, de a dokim szerint nem törvényszerű hoyg megismétlődik,és nem mondta hoyg kifejezetten kímáljem magam.


Nyilván, ha érzem hogy épp nem birom, nem veszem fel, de sokszor tényleg meg sem kottyan.

2011. nov. 15. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 12 hónapos volt, mikor kiderült, hogy jön a második baba. Emelgettem, mert: kellett pelenkáznom, etetőszékbe raknom, akkor még nem tudott járni és a 2-on lakunk, szóval lépcsőztem vele eleget, akkor még ölben aludt el (ahogy nőtt a hasam, szépen lassan leszokott róla), szeretgettem.... a 9. hónap végén győztem futni utána séta közben, kettesével vettem a lépcsőfokokat :) Hihetetlen jó kondiban maradtam. POnt időre született, gyönyörű, egészséges baba.

Amíg neked nem fárasztó, megterhelő, szerintem nem probléma.

2011. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még csak 15 hetes vagyok, de a lányomat emelgetem folyamatosan!12,5 kiló, lassan két éves!Én vele veszélyeztetett voltam vérzés miatt, és 31. héten beindult szülés miatt!(végül 39+4-re született) de hálistennek semmi vérzés nme volt, simán vészeltük az első 12 hetet, pedig még szoptatok is!Mikor ez kiderül rám akkor is furcsán néznek...Denem igazánérdekel!Én sem érzem tehernek az emelgetését, néha fáradt vagyok délutánra, akkr ülve bújunk össze, de hál istennek megérti!Deilyen is ritkán voltmég! :)

2011. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kicsim még csak 1 éves múlt, de óriásbaba (13 kg), és még nem is jár, szóval sokszor babakocsival együtt lépcsőzünk... De ha úgy érzem, hogy most nem bírom, akkor inkább játszunk itthon, és fekszek mellette a szőnyegen.
2011. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam másfél éves, súlyra annyi, mint a lányod. Én most léptem a 40. hétbe a tesóval, és emelgetem.

Én is kapom az ívet, leginkább ismeretlenektől vagy nagyon picibabás anyukáktól, hogy nem kéne, de mit csináljak?

Nem rakja be helyettem senki a babakocsiba,kádba, nem tud bemászni egyedül az etetőszékbe, és a pelenkázóra sem. Cipelni sosem cipeltem mondjuk az utcán, persze ezt is hallgatom, hogy egy ekkora gyerek miért babakocsizik:) pedig ha tudnák, hogy testvérkocsit is vettem:)

Ha veszélyeztetett volnék, nyilván más volna a helyzet, de így...és persze felveszem, ha felkérezkedik, megölelem és lerakom.

Úgy gondolom, ha egészségügyi akadálya nincs, akkor emelgetem.

2011. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 éves elmúlt, kb. 15-16 kg, nincs olyan nap, hogy ne vegyem az ölembe, eddig még nem volt semmi gond belőle, remélem ezután sem lesz.


28 hetes kismama

2011. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 hetes terhes vagyok.kislányom 18 hós,és 12 kiló.nekem is rengeteget kell emelgetnem.etetőszékbe betenni,aztán kivenni.kádba be,és onnan ki.amikor épp kedve szottyan arra h elfárad mikor babakocsi nélkül viszem valahova,akkor cipelnem kell.belenkázás...stb....szóval én is rengeteget emelgetem.aki ezért beszól neked arra azért kiváncsi lennék ha ilyen szituban lenne akkor nem emelné fel a másik gyerekét???dehogynem!!!bírom az ilyen embereket de komolyan.
2011. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!