Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki babát vár, akkor...

Ha valaki babát vár, akkor egyáltalán nem szabad alkoholt inni? Vagy meddig szabad? Néha szoktam sört inni.

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Egyáltalán ne igyál alkoholt, árthat a babának. Terhesség és szoptatás alatt tilos az alkohol és a dohányzás. Ennyit muszáj megtenni a baba egészségéért!
2009. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm azt mondta, hogy a felesége ivott néha-néha egy kis sört a babvárás alatt, állítólag görcsoldó.

Rubint Réka a kismama tornás dvd-n mondja, hogy az Ő orvosa engedi esténként a vörösbort, mert vérképző (gondolom csak pár kortyot)

De megmondom őszintén, én nem iszok...

Babavárás előtt, hétvégente ittunk a férjemmel fehérbort, általában a szombati és vasárnapi ebéd mellé, de arról könnyen lemondtam, nem hiányzik...

üdv: 28 hetes kismama

2009. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Igazuk van az előttem szólóknak. Nem tanácsos inni! Én őszíntén bevallom talán 2 hónapos tehes lehettem amikor nagyon megkívántam a pezsgőt, és ittam is 2 alkalommal 1 pohárral. Hál' Istennek nem lett semmi baja a gyönyörűségemnek :-)

3 hós kicsilány mamája

2009. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy hallottam, hogy pici mennyiségben, néha, mondjuk valamilyen alkalomra, egy félpohár bor vagy sör nem árthat.

Én sosem iszom alkoholt, egyszerűen nem szeretem, de ha pl. anyukám szülinapján koccintanánk, biztos nem maradnék ki belőle, pár korty erejéig!

2009. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a sört kívánod,akkor abból van alkohol mentes is,és pont ugyan olyan az íze.:)
2009. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én orvosom azt mondta még télen, nyugodtan lemehet egy forralt bor. Egyébként meg görcsoldásra is ez a legjobb, a leghamarabb hat.

Van aki minden nap 1 deci bort megiszik. A mérsékelt alkoholmennyiség állítólag nem árt a babónak. Ez kb. heti 2x1 adagot jelent (1 pohár sör vagy bor). Sőt, állítólag a babák kiegyensúlyozottabbak lesznek, ha nem vonjuk meg teljesen magunktól az alkoholt.

De mindenki saját döntése és felelősségérzete szerint cselekedjen!

2009. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van alkalom, az én párom is le szokott tuszkolni a torkomon pár korty vörösbort. egyébként nem nem iszom szinte soha, de azt mondják ha igazi jó minőségű bor az nem árt. Mindenesetre valszeg nem szabad túlzásba vinni és kész.

L. 26+4

2009. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Néha a vörösbor engedélyezett, mert hasznos, vasképzés, vörösvérsejtek, stb., de a többi nem!!!
2009. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vörösbort keményedés és görcsök ellen valóban ajánlják az orvosok, azonban alkalomszerűen, szükség esetén. Viszont míg te nem érzed az italt, a baba jól betintázik odabent... :-D ezért nem nagyon ajánlják. Persze 2 korty, ha már folyik a nyálad, alkalmanként biztos nem baj. Azért ne nagyon igyál többet. Én utálom a piát (kivétel Bailey's), de áll tök jó alkoholmentes sörök vannak. Nyáron biztos jó lesz az is.
2009. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kevés mennyiségben sör vagy bor nem ártalmas a babára. De tényleg csak kevés. Pl. egy deci bor, vagy egy deci sör. Ennyi nem okoz bajt. Én annak idején nyáron voltam terhes, és korábban sok sört ittam nyaranta, mert melegben jól esett. Hát ugye ezt azért terhesen nem lehetett. Ezért alkoholmentest ittam, mert nálam egy deci az semmi. Alkoholmentesből meg ihattam amennyi jól esik (de azért vigyázva azzal is, mert piszokul hízlal). De az az igazság, hogy meg sem közelíti az igazi sör ízét.
2010. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!