Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik ezek a "barna csíkok"?

Mik ezek a "barna csíkok"?

Figyelt kérdés
37,5 hetes kismama vagyok,kb. 3 hete vettem észre a hasamon a köldök alatt több kisebb-nagyobb barna csíkot. Ezek a terhességi csíkok? (azt hittem az fehér) Egész végig kentem magam testápoló krémekkel,az első 2 trimeszterben nem volt semmi gondom vele,most meg itt vannak!!! Ugye el fog múlani,melyik a jó krém rá? köszönöm előre is a válaszokat!
2008. márc. 19. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

én a múlthéten találkoztam nővéremmel / 3hete szült, csak sajnos távol él / és neki a ködökétől felfelé egy egyenes jó erős barna csík van a mell vonaláig.de azt mondja majd elmúlik.

boldog babavárást és boldog babázást

2008. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is van, kb. a 20. hét körül jelent meg, azóta egyre hosszabb csík lett a köldökömtől lefelé és most már kicsit felfelé is látszik, pedig még csak 23. hetes vagyok.

Állítólag majd elmúlik.

2008. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem arra a csíkra gondolt.hanem a terhességi csíkokra!Ezt az előző válaszadóknak üzenem!

Nekem is megjelent már egy-kettő a hasam alján,én is kenem serényen.Én száraz bőrre való testápolót használok,és néha babaolajat is.

Szerintem ez alkati dolog,valakinek vannak,valakinek nincsenek.Elmúlni nem fog,de teljesen el fog halványulni!

Könnyű szülést kívánok!

24 hetes kismami

2008. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a baba olajra esküszöm amit vizes testre kell kenni.

23 hetes vagyok és eddig 2 kilót híztam és azt is a hasamra és a mellemre. Sehol egy csík eddig, pedig sovány testalkatú vagyok és 170 cm magas.

2008. márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólónak üzenném, hogy, ha csak két kilót híztál, attól nem is lesznek csíjaid. Én bármikor képes vagyok 2 kilót hízni, pedig nem is vagyok terhes:-)))

Az a barna függőleges vonal, amiről itt többen írnak, az nekem is van (pedig nem vagyok terhes). A kérdezőnek: a striák először barnák vagy pirosak, tehát valószínűleg azok vannak a köldököd alatt... Kenegesd, mást nem tudsz tenni...

2008. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Ennek a csíknak a neve Linea Nigra. Ez szinte minden kismamánál megjelenik. Van akinél erősebben, van akinél halványabbban, és semmi köze nincs a striákhoz. Szülés után elvileg elhalványul, elmúlik. Én is kenem magam, de a linea nigrát nem lehet megelőzni krémmel.

2008. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso valaszado...nem linea negrarol van szo....csikocskakrol van szo..kissebb nagyobb csikocskakrol..amik terhessegi csikok.....gondolod, hogy 37 hetesen nem tud a linea neagrarol???
2008. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 35 heten jelentek meg eloszor, sok kicsi sotet csik,a hasam also rezszen(en is csak a tukorben lattam meg). Aztan elkezdtek felfele "maszni" es mostmar a koldokom korul is van. 13 kg-t hiztam,most multam 37 hetes,es most nagyon viszketek, pedigg vegig kentem magam.
2008. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!