Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarorszagon ajanljak a...

Magyarorszagon ajanljak a tetanusz elleni oltast a kismamaknak? (harmadik trimeszterben)

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam erről az előző terhességemnél sem.

Miért kéne tetanusz, ha nincs rá ok?

2009. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem ajánlják külön; de úgy tudom , bármikor beadható, ha szükséges.


1 kismami

2009. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A haziorvosom (akinek a ferje nogyogyasz)ugy magyarazta hogy arra jo, hogy szules kozben megved a fertozestol,a hetedik honap kozepen adjak.
2009. máj. 7. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tetanuszt akkor ajanljak ha esely van ra hogy esetleg nem a korhazban vagy steril kornyezetben fogsz szulni.Pl. nem ersz be vagy ilyesmi de egyebkent nem indokolt,en is megkerdeztem s azt mondtak hogy el is

indithatja a gorcsoket.

2009. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

2. vagyok.


Nem vagyok nődoki, tehát nem tudom a hírt se megcáfolni , se megerősíteni... :)

Csak annyit írnék, ami nekem "egyszerűnek" tűnik.Jó esetben 9 hónapig benned fejlődik valaki, az ellenanyagot folyamatosan nézik , tehát mikor szülésnél esetleg keveredik a véretek már nagy baj nem lehet. A szülőcsatornán keresztül történő fertőzésekre meg a canesten hüvelykúpot ajánlották nekem, kb. a várható szülés előtt 1-2 héttel ajánlatos elkezdeni.


37 hetes kismami :)

2009. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan fertozesrol van szo hogy folyas vagy verkeveredes,korhazban is elofordulhat hogy valamilyen eszkoz nem steril elegge,nem?
2009. máj. 7. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A korhazban steril kornyezet van elokeszitve emiatt ne aggodj nem igazan hallani hogy valaki fertozest kapott volna es ha teged ez zavar szerintem nyugodtan kerd ki a nodokid valaszat.
2009. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
elozo vagyok valasza helyett velemenyet akartam irni,bocsi
2009. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!