Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Farfekvéses a babám. Így...

Farfekvéses a babám. Így kockázatosabb hüvelyi úton megszülni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 18. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nem hogy kockázatos nem is szülheted így meg.Vagy császár vagy pedig a dokid megprobálja megforditani benned.Mennyi idős terhes vagy?Az utolsó pill. változhat a helyzet.

2008. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem teljesen igaz. (Előző válasz.) A testvérem is farfekvéssel született, sőt, hogy a jelennél maradjunk, az egyik mellettem szülő nő is. Tehát meg lehet szülni a babát így is, csak igen, nagyobb a kockázat. A babáknál a fejkörfogat a legnagyobb, ha az megy előre, a többi rész már könnye(bbe)n kibújik, míg ha a feneke (vagy lába), akkor a többi rész lassabban jön ki. Mivel a köldökzsínór minden bizonnyal beszorul amikor a fej bújik kifelé (a fej és a hüvely fala közé), az alatt az idő alatt nem jut el a babához a placentából a vér. Ezért minél gyorsabban be kell fejezni a szülést ilyen esetben.

De hogy megnyugtassalak: még az utolsó napokban is megfordulhat , legtöbbször meg is fordul a baba. (Az én fiam születése előtt 3 nappal még fejjel felfelé volt.)

2008. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tudom, hogy természetes úton kell mostanában szülni, annyira császárellenesek hogy a farfekvés se számít.de tényleg, még hányszor megfordúlhat :D

boldog babavárást

2008. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dokija válogatja, barátnőm orvosánál szóba sem került a faros babánál a császár. Közölte, hogy azt is meg lehet szülni.. De igen, egyrészt az utolsó pillanatban is megfordulhat, és szülés előtt is megpróbálják még megfordítani.

És ha úgy alakul, nem te lennél az első, aki faros babát szül, nem lesz baj, ne félj!!

2008. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarlak ilyesztgetni, de örök negatív példa marad számomra édesanyám. Mindhárman a tesóimmal farfekvésesek voltunk, de a 70-es években még nem igazán foglalkoztak ilyennel. Azon kívűl h én combnyak töréssel, a másik két testvérem meg csípőficammal szüllettünk, édesanyám majdnem nyomorék maradt utánam. 1 évig bottal járt. Azóta is rettegek a faros szüléstől. Szerintem mindenképp beszélj az orvosoddal a kockázatokról.
2008. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is faros volt a 32. heti uh-on vették észre, utána sem fordult meg. Nálunk, mivel első baba, szóba sem jöhetett a természetes szülés, császár lett belőle. A babának szerintem így jobb volt, pont amiatt, amit az előttem válaszóló már leírt. Ne ijedj meg, a te babád megfordulhat még, de ha nem, a császár sem olyan borzalmas, úgyis a kicsi a legfontosabb, érte megéri :-)
2008. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!