Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz hogy ha már a végefelé...

Az igaz hogy ha már a végefelé vagy a terhességnek (pl.: 33. hét) hanyatt nem jó feküdni mert árt a baba vérkeringésének?

Figyelt kérdés
2008. márc. 17. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam ha már nagya pocakod már akkor sem egészséges mert a méh nyomja a köldökzsinort és az lelassítja a baba vérkeringését és nehezebben kap levegőt is.
2008. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazán jó választ én sem tudok, csak annyit, hogy állítólag azért nem jó, mert háton fekve nyomja a nagy ereket benned, amitől neked is leeshet a vérnyomásod rendesen, ami pedig a babócára is kihat. Szóval nem tudom pontosan a választ, de én pl. mindig oldalt fekszem, héha háton is, de azt csak rövid időre.

Jó babavárást!

2008. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy olvastam, hogy a háton fekvéssel a méh az aortára nehezedik, ami a baba oxigén ellátását veszélyeztetheti. Kb. félóra hátonfekvés nem árt, de én öt percig sem bírok már... 35 hetes kismama
2008. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, nem a babának árt, hanem nekem, mert a már nagy magzat a hasi ütőeret elnyomja. A baba ne félj, szól, ha neki nem tetszik! Az enyém az oldalamat is kirúgja, ha a hátamra merészelek feküdni!:-) Valószínűleg az a gondja, hogy ebben a helyzetben kisebb helye van.
2008. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetérteni tudok, én is azt olvastam, hogy a 30 hét után ne feküdjünk hanyatt, mert elnyomja a hasi aortát, és a baba nem kap vért és oxigént.

De jelez ő, ha nem tetszik neki valami:-)

Én mondjuk sosem voltam hanyatt fekvős, de ha pl úgy nézek tévét, szétrugja az oldalam.) Tehát én is oldalt fekszem, sőt még néha hason is tudok.-)

28 hetes kismama

2008. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat.
2008. márc. 18. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!