Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az erőlködés árthat a babának?

Az erőlködés árthat a babának?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy elég komoly székrekedésem van. Már próbáltam mindent, (tényleg mindent) és akkor is van, kicsit ugyan jobb, de ha egy nap nem sikerül magától, akkor másnapra már glicerinkúp kell.

Ha sokat erőlködök a WC-n, akkor az miben árthat a babának?

20 hetes vagyok.


2009. máj. 4. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is küzdök hasonló problémával... :)

Nekem a védőnő barátnőm mondta, hogy ne nagyon erőlködjek, mert az nem tesz jót.

Az egészségügyes húgom meg azt javasolta, hogy egyek nagyobb rost tartalmú ételeket: alma, egyéb gyümölcsök. Ajánlotta a kefirt is.


28 hetes kismami

2009. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nődoki és háziorvos is tud felírni speckó rostos étrendkiegészítőt,ami direkt erre van és kismamiknak is adják 3 Dm-ben kapni ahhoz hasonló étrendkiegészítőt (biztos patikában is van), ami székrekedésre ajánlott. Azon a polcon van,ahol a teák is vannak,de most nem jut eszembe a neve
2009. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem szabad erölködni!!! Én a 12. hétig szenvedtem székrekedéstől, azóta jó. Este egyél gyümit, és nekem az vált még be, hogy reggel gyümölcslét/gyümölcsöt kávéval iszom/eszem. Hogy miben árt, azt tudom hogy az első trim.ben vetélést okozhat, de azért nagyon-nagyon ne nyomd mert gondolom nem jó. De azért kérdezd meg a dokid, vagy a védőnőd!

Boldog babavárást!

2009. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna... Sajna nekem már a terhesség előtt is voltak hasonló problémáim. A legszörnyűbb az, hogy a nagy erölködéstől még a bőrőm is gyakran szétreped, ami nemcsak fájdalmas, de ugye elég könnyen elfertőződhet. Én hiába eszek rostosat vagy eszek össze mindenfélét, már mindenféle gyógykészítményt is kipróbáltam, sajna nem sok sikerrel. És bocs, hogy nem közvetlen a kérdésedre válaszoltam, de én is várom a válaszokat, mert én sem szeretnék ártani a babának!
2009. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat szenvedtem.Annyira,hogy szerintem ezek után a szülés sem lesz sokkal rosszabb.Egy ideje viszont beállt a dolog minden nap tudok menni.Igazából nem tudom,hogy mitől lehet.Amit most teszek minden nap megeszek min. 2 danone activiát+elég sok gyümölcsöt,reggel egy kávét.Ezek előtt már szinte mindent kipróbáltam és nem igazán segített.Viszont szerintem a joghurt is csak hosszú távon segít.Akkor kezdtem el érezni,hogy hat amikor már legalább 3 hete ettem
2009. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!