Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állítólag jobb időben szabad...

Állítólag jobb időben szabad szoláriumba menni úgy, hogy vizes törülközőt csavarunk a hasunk köré. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Vagy talán így is káros? Hogyha ez alkalmazható, szerintem sok kismama fogja magát jl érzeni bronz barnán nem pedig úgy mint egy hófehérke....
2008. márc. 17. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne menj szoliba. ki lehet azt bírni addig hőfehérkén is:)) Most azt hiszem a baba a legfontosabb! Vagy tévedek?
2008. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy lehet szolizni mindenféle trükk nélkül is,mert csak a bőr felső rétegét érinti a sugárzás,a babához nem jut el.Nekem orvos mondta!

De azért ne vidd túlzásba!

2008. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!!


NEM lehet szolizni állapotosan...sem törölközővel sem anélkül. Meglepő számomra h az orvos mondta h nyugogtan lehet menni szoliba. Most már lassan itt a jó idő, egyre többet süt a napocska, maradjatok a természetes barnulás mellett.

Üdv: 29 hetes kismami

2008. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokan vagytok tévhitben a szolival kapcsolatban, hogy így nem árt meg úgy nem árt és hogy csak a bőr felső rétegét érinti. Ez mind igaz is, csakhogy sokan nem tudjátok, hogy a test felmelegszik és befelé kezdi el termelni a hőt és ez ártalmas a babára nézve. Kezdeti terhességnél alhasi vérbőséget okoz ami vetéléshez vezethet. Ezért nem szabad pl. meleg vízben fürödni vagy termál fürdőbe menni.

Egyébként meg minél barnább vagy, annál sötétebbek lesznek a terhességi csikok is.

El kéne dönteni, hogy a barnaság vagy a baba egészsége fontosabb. Nem ciki az ha fehér az ember vagyunk ezzel még így páran!

Kismama újságok ajánlják a Loreal barnító krémjét, próbáld ki azt.

Üdv: 23 hetes kismama

2008. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon megosztóak a vélemények.Lehet, hogy kibúvó, de vannak az Open sun rendszerek ami csak visszatükrözi a bronz sugarakat és nincs belső hőemelkedés.Egyépként én fürdök meleg vízbe, persze nem forróba de igazából nem tudom definiálni, hogy hol van a határ.Sajnos senki nem tud nekem tudományosan alátámasztott infóval szolgálni se itt se máshol.Ahány ember, orvos annyi féle....sajnos...:O(
2008. márc. 17. 10:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én irtam az utolsó választ. Én sem tudok meglenni a fürdés nélkül, hogy ne üljek nyakig a kába. Dokim azt mondta és olvastam is kismama újságokban hogy 38 fokos víz a maximum amiben lehet fürödni. Én vettem egy hőmérőt és így engedem a vizet a kádba. Néha igazán jót tesz a derékfájásnak a melegvíz.

2008. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem ne menj szoliba, vagy esetleg csak arcbarnításra/ van csak arcszoli /.a többit oldd meg barnítókrémmel.én ezt fogom tenni.

boldog babavárást

2008. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Sztem sem használ semmiképpen a szolárium, egyszerűen nem természetes, ha nem belső melegséget okoz, akkor valamiféle sugárzást. Én is hóka vagyok és mindig sápadtnak látszom,de nem merem megkockáztatni, még a legjobb "reklámú" szolikat sem! Végülis ha belegondolsz az üzemeltető szerint semmi sem fog ártani, ami pénzt hoz neki.Inkább legyünk gyanakvóak az ilyen kérdésekben, minthogy bármi gondot okozzunk a babának.

Üdv.:25 hetes kismama

2008. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez legyen a legnagyobb problémád,hogy a szoliról lemondasz.Az egészségügyi oldal legyen rendben,meg a szülés lefolyása legyen természetes,és problémamentes,erre kellene most koncentrálni.Utána meg a babára.Mennyi lemondással jár még a gyereknevelés.....Persze ha magunknak és a párunknak szüljük,és nem a nagyszülőknek,vagy bébiszitternek.

De szerintem ez egy édes teher,olyan ami bármilyen áldozatot lemondást megér.Akinek nem lehet,az tudná csak igazán megmondani.

Én ezt mondom 3 gyerek után is,és ezalatt nem azt kell érteni,hogy elhanyagolnám magam,mert ha jól osztom be az időm,magamra is jut.

Boldog babavárást.

2008. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írod, hogy senki nem tud megnyugtató korrekt választ adni, akkor ha nem lehetsz benne biztos, miért kockáztatsz? Majd barnulsz, ha megszültél.
2008. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!