Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apámék tejestöl szokták venni...

Apámék tejestöl szokták venni a tejet, és otthon felforralják. Akkor azt már én is ihatom terhesen? Vagy az nem igazán pasztörizált és bajt okozhat? Bár gondolom régen az emberek nem dobozban vatték a tejet a sarki boltban

Figyelt kérdés
azért kérdezem, mert sokszor eszünk náluk, és hát ök azt a tejet használják pl.: a krumplipüréhez.
2009. máj. 3. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nyugodtan ihatod, ha valóban forralják. A barátnőm is itta amikor babát várt, és semmi gond nem volt.
2009. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínűleg a tejgyárak támogatják azt a rengeteg reklámot, amiben az agyonpasztörizált termékeiket szeretnék mindenkire rásózni. Nem egy könyvet és tanulmányt olvastam, előadást hallgattam, ami arról szólt, hogy minél természetesebben eszünk/iszunk valamit, annál jobb, mert így nem ölöd ki belőle azokat az élő anyagokat, amelyek segítségével a szervezet jól fel tudja dolgozni a tápanyagokat és harcolhat a betegségek ellen is (enzimek...). Persze én sem iszom mindig nyers tejet, de amikor csak tehetem, tejestől veszek és úgy iszom. Soha semmi bajom sem lett belőle, és nekem így még az íze is sokal jobban tetszik...
2009. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


Igen , elméletileg nyersen lehetne a legjobban fogyasztani a bocitejet , de Te most kimami vagy. Az agyon pasztőrizálás során (pl. dobozos tej) tényleg nagy százalékban kiölnek minden fontos vitamint belőle, viszont csírátlanítják is. Viszont , ha otthon felforralják vagy felforralod a tejet , ugyanazt a csírátlanítást végzed el. ( a szalmonella meg társai nem bírják hála az égnek a 100 fokot)


1 kismami

2009. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Forralás után te is ihatod a házi tejet, sokkal jobb, mint a boltban kapható fehér víz, amiben már nincs semmi élő anyag...
2009. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sikerült megnyugtatnotok :) köszönöm
2009. máj. 3. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!