Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.5 hetes 5 napos terhes...

Kb.5 hetes 5 napos terhes vagyok már az orvos is látta a pezezsákot! Voltam márc.3-án CT vizsgálaton aminél csak arckoponya CT-t csináltak! ! Ártott a babának?

Figyelt kérdés
Tudom hogy terhesen veszélyes a CT...De akkor még nem tudtam hogy terhes vagyok sőt kb. akkor ágyazodhatott be a pici!És csak a fejemet vizsgálták..Mégis nem hagy nyugodni a gondolat! Orvostól még nem kérdeztem majd jövö héten megyek.
2008. márc. 15. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Jobb lenne a dokinak megejteni inkább egy telefont, mert itt sokan félreinformálhatnak-persze nem feltétlen- de jobb a biztosra menni.Igazából nem tudom, hogy a ct-nek milyen káros hatásai lehetnek, de az első 12 hétben vannak fontos fejlődési szakaszok amibe bezavarhat ha tényleg olyan a hatás.Szerintem keress rá a google-ben a ct káros hatásaira és talán még a hétvégén választ kapsz a kérdésedre.

2008. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából a CT röntgensugárral dolgozik,minimális pontból kijövő rtg sugárral, ahol minimális a szórt sugárzás veszélye. Vannak olyan orvosok akik rtg sugár mellett dolgoznak, és mikor megtudják, hogy terhesek, csak akkor kerülnek át más munkaterületre. Szólj az orvosodnak, aki bizonyára alaposabban fog majd nézni, de Ő is azt fogja mondani, hogy minimális a kockázat, de TE döntessz a TE felelőséged. Szurkolok Neked !
2008. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz baj,de azért kérdezz meg egy genetikust,hogy megnyugodjál!
2008. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!