Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon hányós kismama mit tegyen?

Nagyon hányós kismama mit tegyen?

Figyelt kérdés

első terhessége, 10-11 hetes nagyon hány, 3 hete kórházban van infúziót is kap ma 11x hányt ! alig tud enni már több mint 10 kg fogyott :( egyszer hétvégére hazaengedték szombaton mérték aztán hétfőn reggel és 70 dkg fogyott akkor, attól fél, hogy emiatt megszakítsák a terhességét.


Mitt lehetne tenni?


2011. okt. 13. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem szakítják meg a terhességet. Nekem a nénikém állítólag (saját elmondása alapján) végig hányta a 9 hónapot. Amint evett, ivott rögtön vissza is jött. Visszagondolva nem tudja hogy csinálta 2X-is végig ezt. És egyáltalán nem múlt el neki. Végig megmaradt. Gondolom csak ellátják hasznos tanácsokkal (kórház, védőnő, stb.) Nekem a folyamatos rágcsálás segített (répa, háztartási keksz). Amíg a számba volt valami, addig nem éreztem.
2011. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a 12. hétig 13 kilót fogytam, semmi nem segített, a 7. hónap végéig hánytam, onnantól voltam jól, időben született a teljesen egészséges babánk. Semmit nem tud tenni azon kívül, hogy pihen, fekszik és betartja az orvos utasításait. Emiatt nem fogják megszakítani a terhességet.
2011. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

második vagyok

meg kell találni azt az 1 vagy 2 dolgot, ami bent marad, nekem ez egy bizonyos márkájú trappista sajt volt, minden mást visszaküldött a gyerek, még ezt is, ha nem magában ettem

amit kíván, próbálja ki, hátha lesz valami, ami bent marad és akkor nyertetek

2011. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad félni, megszakítani nem fogják, csak kórházban tartani, amíg nem javul az állapota. Azért kap infúziót, hogy pótolják a folyadék- és tápanyagveszteséget, gondolom valamilyen hányinger elleni szert is kap/kapni fog. Így bár fogy, a baba megkapja ami kell, a kórházban a picit is ellenőrzik. Nagyon nehéz lehet, kitartás!
2011. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

amúgy én a huga vagyok.


Az egyik nővér mondta neki ezt hogy megszakítsák a terhességet.

2011. okt. 13. 16:34
 6/8 A kérdező kommentje:
és most nagyon aggódik
2011. okt. 13. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen hányós voltam. Minden kijött, napi 30-szor hánytam. Mind a négy terhességem ilyen volt!

Nem kellett megszakítani egyiket sem. DE sajnos ismerek olyat akinél igen! Mert már a mája, veséje volt veszélyben, így neki meg kellett szakítani.

Kitartás, segíteni nem igazán tudsz!

2011. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

en is nagyon sokat hanytam, bar ennyire szornyu nem volt.

hideg kóla segített (ahogy utanaolvastam, masnak is)


nem tudom ilyen sulyos esetben mennyit segit

a masik, hogy amikor ramjott a fososhanyos (bocsanat) virus, a doktornom azt mondta (16 hetes voltam), hogy amig nincs láz, semmi gond, igyak izotóniás sportitalt, hogy az asvanyi anyagok potlodjanak. (nekem 5 napig volt, alulfelul jott minden, nagyon durva volt)


de szerintem nem fogjak emiatt megszakitani a terhesseget, ezeken lehet segiteni, amikor a nover ilyet mond, hat azert van ket fule, hogy az egyiken be, a masikon ki, az sokkal tobbet árt, ha meg stresszeli is magat

2011. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!