Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhelt cukrom 7,9 lett....

A terhelt cukrom 7,9 lett. Diétára fogtak. Ez normális?

Figyelt kérdés
A diabetológus azt mondta,csak jövő héttől kezdjem el mérni otthon a cukromat,most még ne,mert meg fogok ilyedni,milyen magas eredményeket fogok kapni amíg be nem áll a cukrom.Én kíváncsiságból már az első naptól mérem,és bármit eszek,nem megy fel a cukrom 5-5,6fölé.Sőt az étkezés előtti cukrom csak ilyen 3-3,9közt van.Most akkor mi van?ez mormális?nem túl kevés ez a 3-3,9es cukor?
2008. márc. 15. 08:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam,hogy miután megmérték az éhgyomori cukrot,én is rosszul lettem(olvastam itt,hogy más is járt így)és megittam egy nagy pohár vizet.az belekavarhat a terhelt cukoreredménybe?
2008. márc. 15. 08:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy jól van beállítva a készülék?Amúgy a terhességi diabetesz nem vészes, és a diéta sem.A babának nem árt,ha megfelelően eszel.Bár ez egyáltalán nem magas cukorérték.A diabetikus biztos jobban tudja.
2008. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomrinak az amit mértél nem kevés,ne aggódj,a diéta fontos,ha ezt mondták érdemes betartani,a baba érdekében.és ne aggódj nem lesz baj.
2008. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8,4 lett a cukrom, szintén diétára fogtak. Itt sokaktól ovlastam, hogy nem diétáznak, csak jobban odafigyelnek. Én is ezt tettem, letettem az üdítőt, rostost, csak vizet vagy teát iszom, nem eszek nasit, sütit. Tegnap voltam kontrollon, az éhgyomirm 5,1, evés után 5,3, tehát jó.

Én úgy tudom, a lényeg, hogy evés után se menjen 7 fölé a cukor.

Ez még nem cukorbetegség, messze van attól.

A diétát javasolják, ez tény, de ha elég odafigyelni, miért kínozzam magam? Én sem diétázom, amíg jók az eredményeim. 2 hetente úgyis megyek kontrollra. Ha valami van, szólnak, úgyis.

2008. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,bizti hogy jól van beállítva a készülék.Már én is gondoltam rá,hogy rosszul van beállítva,vagy hogy én rontok el valamit,ezért mégegyszer mindent átolvastam a készülék beeállításáról,és arról,hogy mire figyeljek oda méréskor,mi adhat rosz eredményt.de tuti hogy jól csinálom.Kedden megyek ellenőrzésre,ott fogok azért szólni.hátha kicsit lazábbra veszik a diétámat..:)
2008. márc. 15. 10:49
 6/8 A kérdező kommentje:
3.válaszolótól kérdezném,hogy hogyan issza a teát?Én is próbáltam de cukor nélkül ihatatlan,ezért 1 pohárba 2dbsaccharin édesítőt teszek,erről viszont azt olvastam,hogy nem túl egészséges a babának.
2008. márc. 15. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a 3. válaszoló nagyon jól írta :) Szacharint ne tegyél a teába, csak canderellel édesíthetünk várandósan, de ha lehet, facsarj bele egy citromot és egy narancsot. Más ízű a tea, de isteni. Diéta esetén üresen kell teázni egyébként, de én ezt a módszert alkalmazom. Keress rá a magas cukorértékű kérdésekre, sok hasznos infot kapsz az étkezésekkel kapcsolatban. Ha nem sikerült megtalálnod, írj, segítünk. Pusza

egy 35 hetes odafigyelő kismami ;)

2008. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem tej-ivós, zsemle evős vércukorvizsgálatom volt, és 5,9 lett az eredményem, de a védőnőm így is diétára akart fogni, az orvosom szerint pedig ez megfelelő szint. Ezért megkérdeztem itt az interneten egy másik orvost és, aki megírta nekem a válaszát, és szerintem te is találsz benne infót, ezért beidézem neked:

"Ma már egyre ritkábban végzik a zsemle tej tesztet (40 g szénhidrát) terhesség során, mivel ez nem ad olyan értékelhető eredményt, mint a 75 g glukózzal végzett terhelés (OGTT). A kettő között a szénhidrát mennyiség és milyensége mellett az Ön esetében az is a különbség, hogy a tej zsemle evés után 60 perccel mérték a vércukrot, a 75 g glukóz elfogyasztását követően viszont 120 perccel. Nos, 60 perccel étkezés után - ami a vércukor görbe maximumának felel meg - az 5,9 mmol/l-es érték teljes mértékben normálisnak tekinthető. A glukózzal végzett tesztben a 60 perces érték elérheti a 9 mmol/l-t is. Ez csak akkor tekinthető kórosnak, ha a 120 perces érték 7,8 mmol/l fölött van. Tehát, az elvégzett vizsgálat alapján igen nagy a valószínűsége annak, hogy Ön anyagcsere egészségesnek tekinthető, de biztosat csupán egy OGTT végzését követően lehet mondani."


dr. Fövényi József írta


Tehát amennyiben akkor és ott neked a szirup ivós 120 perces vizsgálat után 7,9-es értéket mértek úgy gondolom reális hogy diétára fognak. Ha mész vissza a dokihoz említsd azért meg a értékeidet. Mérd étkezés után. Esetleg megpróbálhatod párszor reggelente a tej ivós zsemle evős 60 perces mérést mint ami nekem volt, és ha olyasmi érték jön ki mint nekem akkor az jó.

Sok sikert!

33 hetes kismama

2008. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!