Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplasma vizsgálat kötelező?

A toxoplasma vizsgálat kötelező?

Figyelt kérdés
18 hetes terhes vagyok, de engem nem utalt be a doki voltam minden vizsgálaton sőőt még az Istenhegyi magánklinikán is voltam.Kellett volna még a toxoplasma is?Vizsgálataim:vércsoport, vizelet, genetikai uh down kór szűrés, de toxoplasma sehol..kicsit aggódok.Nekem 2 kutyám van imádom őket, és bár próbálok óvatos lenne sokszor ölelgetm mind a 2-t.
2008. márc. 13. 16:08
 1/7 A kérdező kommentje:

...elfelejtettm, hogy AFP-hez is vettek vért azt most fogom megkapni, és utána megyek megint genetikaira.Mikor kellene a toxoplasmát megnézni?

Lehet, hogy az AFP-vel nézik egyszerre?-bár csak 1 ampulla vért vettem le :O(

2008. márc. 13. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A toxoplasmát elsősorban a macskáktól lehet elkapni, illetve a nyershús, nyers tojás, nem megfelelően megmosott gyümölcsök, zöldségek is okozhatják. Nekem a cicám miatt kérte a doki a vizsgálatot.
2008. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem automatikusan adtak toxoplazmára beutalót.nem kérdzték, hogy van-e macskám pld.

2008. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, sőt sok helyen fizetni kell érte. De ha csinálják is, minél előbb érdemes, mert a magazat kezdeti időszakára veszélyes leginkább.

Ne félj, biztos nincs baj, mert a manyekok terjesztik leginkább.

Nekem negatív lett, pedig van macskám:-) (tehát még nem estem át a toxon)

A kutyák után moss kezet, és kerüld, hogy szőr kerüljön a ruhádra, és azon helyekre, amikkel érintkezel, pl ágyad, kanapé...

Ne félj, semmi hátrányod nincs!

2008. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is kérni kell,és fizetős vizsgálat,itt 5000ft.

Egyébként nem csak macsek terjesztheti,kutyus is,és még sok minden.Valószínű,hogy átestél már,ha szereted az állatokat,de szerintem is végeztesd el.Mert,ha pos,akkor nem is kell többet sosem csináltatni,csak akkor,ha neg.

Akkor viszont nagyon kell vigyázni,nehogy terhesen ess át rajta.Főleg az elején veszélyes,de adnak antibiotikumot,ha elkapod,ezért jó szűrni,mert van akinél semmilyen tünete nincs,esetleg gyenge influenza szerű.


Boldog babavárást,üdv

2008. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.8 hetes vagyok.Én is megkérdeztem a dokimtól,hogy mi a helyzet a toxoplazmával,mert egy kutyánk és egy nyuszink van.Azt mondta,hogy a macsek meg a szárnyas lehet "veszélyes".Amúgy meg többször mossak keztet ha szeretgettem a kutyánk.És ne egyek nyers húst és tojást.Ha biztosra szeretnél menni,inkább csináltasd meg,hogy megnyugodj.
2008. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a legelső vérvételnél kérték a beutalón (szintén nem kérdezték, akarom-e vagy sem). Negatív lett, és ezért a biztonság kedvéért a 16. heti afp-szűrésnél is megnézték - ahol ismét negatív lett. Nem kellett érte külön fizetni (Budapest, volt Honvéd Kórház, most ÁEK). Amúgy én úgy hallottam, hogy a macskán kívül a nyúl is veszélyes lehet, meg a nyers hús (nem csak ha megeszed, akkor is, ha pl. szeleteled sütés előtt és nem mosol utána rendesen kezet), meg a mosatlan gyümölcs. 26 hetes kismama
2008. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!