Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapok gyedet? Ha igen, akkor...

Kapok gyedet? Ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés
Tavaly november óta vállalkozó vagyok,most szüntettem meg! Ha elmegyek munkanélkülire,akkor ha mire szülök mennyi gyed-et fogok kapni? Májusban fogok szülni...Hogy számolják ki,hogy mennyi gyed-et kaphatok?ezt már én nem értem,teljes zűrzavarban vagyok....
2011. szept. 23. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én egész másképp tudom. Ha elmész munkanélkülire, az nem lesz sok..de 90 nap sem lesz az új jogszabályok szerint, mert ahhoz 5 év alatt sok nap munkaviszony kell. Nem tudom pontosan mennyi, csak azt, hogy nekem az 1 évem után 37 nap járna.

Utána el lehet menni passzív táppénzre. Az asszem 42 nap.

Szülés előtt 28 nappal már megkezdheted a tgyást, amit (mit mindent) az előző évi bruttó kereseted alapján számolnak ha az előző évben megvolt a 180 nap munkaviszony. Ha nincs, akkor a szülés napjától lépegetnek vissza addíg amíg meg nincs a 180 nap, de akkor az már úsz szerintem kevesebb lesz. Ha sehogy sics meg, akkor marad a gyes.

2011. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
DaisyDodó-nak:abszolút jókat írsz.Mivel a kérdező májusban fog szülni,akárhogyan osszuk-szorozzuk a dolgokat nem lesz jogosult csak a GYES-re.Még ha meg is kapná a maximumot-90 nap-akkor sem.Mondjuk október 1.-én kezdi a munkanélkülit.Az december 30.-án jár le.Ahhoz hozzáadjuk a passzív táppénzt(+42 nap)az február 10.-én jár le.A kiírt szülés előtt 28 nappal igényelheti a TGYÁS-t,az március 9.-e.Sajnos ez nagyon messze van a májustól!A megoldás az lenne,ha gyorsan bejelentkezne valahova(nem szép dolog,ám a cél szentesíti az eszközt)és kihúzná addig,amíg a munkakeresési-passzív táppénz-kitartana a kiírt szülést megelőző időszakot.
2011. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De ezt nem értem!!! Ha megvan a 180 napja akkor már minden oké. Az, hogy munkaviszonyban vagy milyen viszonyban lesz a szülés napján, az csak azon múlik, hogy passzív vagy sima gyedet kap e nem?
2011. szept. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Daisydodó, látom abszolút nem vagy képben.


A tgyáshoz és a gyedhez is kell a SZÜLÉST legelőzően 365 biztosításban töltött nap.

Ha ez megvan, akkor ezen kívül a tgyáshoz kell, hogy szüléskor élő legyen a jogviszonyod, vagy legfeljebb szülés előtt 42 nappal szűnjön meg. A gyedhez az kell, hogy IGÉNYLÉSKOR IS éljen a jogviszony, vagy legfeljebb tgyás alatt szűnjön meg.


A passzív gyed teljesen más, mint amire te gondolsz, a passzív gyed esetén az igénylő a fentebb leírt feltételt teljesítette, csak a gyed alatt nem él már a jogviszonya.


PLUSZ: nincsen passzív táppénz.


Kérdező, ha nem jelented be magad valahová, akkor gyes és csp. Más lehetőséged nincsen.

2011. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!