Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapok gyedet? Ha igen, akkor...

Kapok gyedet? Ha igen, akkor mennyit?

Figyelt kérdés
Tavaly november óta vállalkozó vagyok,most szüntettem meg! Ha elmegyek munkanélkülire,akkor ha mire szülök mennyi gyed-et fogok kapni? Májusban fogok szülni...Hogy számolják ki,hogy mennyi gyed-et kaphatok?ezt már én nem értem,teljes zűrzavarban vagyok....
2011. szept. 23. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyire voltál bejelentve?
2011. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mivel álláskeresési támogatást csak 90 napig kaphatsz, nem fog kitartani márciusig, ami azt jelenti, hogy nem leszel biztosított szüléskor/igényléskor.

Vagyis sem gyedet, sem tgyást nem fogsz kapni.

Amit kapsz, az gyes és családi pótlék.

2011. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, nem márciusig (bár addig se) hanem májusig.
2011. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak gyes-t és családit fogsz kapni....
2011. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Minimálbérre voltam bejelentve...

és ha közben kapok munkanélkülit? de meg van a két év alatt a 365 nap biztosított napom...igy se?

2011. szept. 23. 21:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak 3 hónapig van munkanélküli. Nem rég óta azt hiszem augusztus óta de sajnos így van már. :( Az a baj, hogy mindig az igénylés előtti évet nézik vagyis neked ezt a 2011-et és abból számolnak. Tgyást biztos nem kapsz majd de szerintem sajnos gyedet sem. Nem csak a biztosításban töltött nap a fontos hanem a bérezett napok is.
2011. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is úgy tudom, hogy a szülés előtt meg kell lenni a 365napnak, és az akkori Brutto kereseted 70%-át kapod!


Ehez pl az is kell bár javítsatok ki ha tévedek, hogy még mindig munkában álló legyél, a terhesség alatt, ne küldjenek el!

2011. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
CSAK akkor kapsz TGYÁST,GYED-et,ha biztosított vagy,ergo van munkahelyed,vagy álláskeresési támogatásban részesülsz(a támogatás jogosultságának kezdetekor!)Ez úgy tűnik a Te esetedben nem valósul meg.Sajnos.
2011. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5.válaszoló vagyok.

Nem tudod valami ismerőshöz bejelentetni magad ha letelt a munkanélküli? Fizetnéd magad után amit kell. Lehet, hogy jobban járnál mint a gyessel mert az egy vicc. 26000valamennyi.:(Meg kéne kérdezned egy könyvelőt vagy bérszámfejtőt, hogy mi a helyzet ezzel.

2011. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De azt hiszem,hogy akkor is kaphatsz gyedet,ha már nem vagy biztosítva,de még 42 napon belül vagy.
2011. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!