Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen "kellemetlen" tapasztal...

Milyen "kellemetlen" tapasztalataitok vannak a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok és élvezem a terhességem. Nagy szeretettel várom a kisbabámat. Csak kíváncsi vagyok, milyen a 3. trimeszter. Persze olvastam sokat a témáról, de érdekelne a véleményetek. :-)
2008. márc. 11. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél csak annyi gondom volt a 3.szakaszban,hogy akkora voltam mint egy ház :)

A másodiknál is ez volt,de ott már néha volt jósló fájásom is.

2008. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 38. hétben járok. Múlt héten hagytam abba a munkámat ahol sokat kellett jönnöm mennem. Eddig birtam. Kb. a 34. hétig okés voltam. Utána kezdődött, hogy a babám nem rug hanem erősebb magzatmozgásokat végez ami igen kellemetlen tud lenni. Éjszakánént sokkal többet vagyok fent, kb óránkénk kell pisilnem. A cipőmet egy hete nem tudom bekötni a férjem segit, a lábaim kb 2 hete fájnak reggelente, olyankor felpolcolom. Most már abban az időszakban vagyok, hogy jó lenne ha már a kezemben lenne a kicsi. Jóslófájásaim esténként vannak, de nem vészes. Szerintem ezt a szakaszt is lehet élvezni, hiszen állapotosak vagyunk és egy csodállatos dolog fog velünk történni. Anyává válunk!!!!!
2008. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit több dolog jött öszze. Jelenleg 34 hetesek vagyunk, éjjelente 1 óra tájt gyomorégésre ébredek, bármivel próbálkozom van hogy csak hajnali 4-6 között szűnik meg. A savam liftezik fölfelé... van már visszerem is, sőt a vizesedéstől fel vannak püffedve az ujjaim és a lábfejem is.
2008. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Engem is nagyon kínoz a gyomorsav kb. a 25. héttől. Plusz a fáradtság!!Nagyon hamar elfáradok, bármit is csinálok. És éjszakánként minden megforulásra felébredek, van, hogy 4-5X egy éjszaka és ilyenkor nagyon fájnak a lábaim (valószínű elnyomom őket). De hál'istennek se hátfájás, viszér, aranyér, vizesedés nincsen.
2008. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
34 hetes vagyok. A lábaim és a kezeim rettenetesen vizesednek. A derekam és a hátam sürűn fáj.Éjszaka boldog vagyok ha 5-6 órát tudok aludni. A nap minden szakában óránként járok wc-re. Akkora vagyok mint egy viziló. Hamar elfáradok. Mégis ez az egész időszak az eddigi életem legszebb és legboldogabb heteit jelenti.
2008. márc. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem görcsöl a vádlim és a talpam éjszakánként úgyhogy egy negyed órát szenvedek mire ki tudom állítani a fájdalmat. Éjszakánként nagyon nehezen tudok elaludni, ha kimegyek a WC-re, amire azért min. 3X muszáj, akkor nem tudok visszaaludni vagy csak nagyon nehezen. Én még nem vizesedek, viszont az inyvérzésem és az orrvérzésem teljesen megszűnt, de cserébe szép viszerek jöttek ki a lábamon. Minden összevetve, azért nem olyan vészes és ezektől függetlenül nagyon jól érzem magam! Boldog babavárást 33. hetes kismama
2008. márc. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

34 hetes vagyok :) csatlakozom az előttem szólókhoz.

Visszerem nekem is van a bokámon, kenegetem körömvirág és vadgesztenye krémmel. Estére nekem is elnehezednek a lábaim, ami a férjem általi kezelés (masszírozás) után teljesen helyrejön. Éjszakai alvásommal nincs gond (szopispárnával alszom, visco matracon, meg sem mozdulok egész éjjel, végig a baloldalamon alszok, még álmodni is szoktam:)) Hajnalban (rendszeresen 5-6 között) egyszer járok ki a mosdóba, onnantól kezdve nem alszok, vagy csak 6-7ig pihizek. Lépcsőzés, cipelés, takarítás után hamarabb elfáradok, naponta többször ülök le és pihizek,támadom a mosdót kisebb gondommal, de egyébként istenien érzem magam, és nagyon várom a hercegnőmet :) Délután nem alszok, szerintem ezért könnyebb az éjszakai alvás. Sokat mozgok napközben, séta, kismamatorna is beleértve, estére kellemesen elfáradok. Mindenkinek boldogságos babavárást!!!

2008. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 29. hétben vagyok. De már most fáradékonyabb vagyok, nagyon feszül a hasam, éjszaka ég a gyomrom és sajnos nagyon vizesedek (eddig 15 kg-t híztam). Éjszakai WC-re járás és a lábgörcs nálam is bejátszik.

Többnyire rosszul alszom, mert "sehogy sem jó". Vagy nekem kényelmetlen a testhelyzet vagy a babámnak. Szoptatós párnával ugyan el lehet találni kényelmes testhelyzeteket, de ez is csak átmeneti.

De mindezek ellenére élvezem a terhességet!

2009. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia 29 hetes kismami, a kérdés tavaly íródott :) én vagyok az előtted író, akkor 34 hetes, most 11 hónapos kiscsaj anyukája :) Túléltem a 3. trimesztert, elmúltak a lábgörcsök és a víz is rögtön lement szülés után. Ne aggódj és nagyon sok kitartást, boldogságot neked! :)
2009. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!