Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Naptár szerint 27 hetes...

Naptár szerint 27 hetes terhes vagyok, de a két nappal ezelőtti UH szerint csak 23 hetesnek felelnek meg a méretek. A 4 héttel ezelőtti UH-on is csak 19 hetesnek mondták. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mennyire vagy biztos az utolsó menzeszed időpontjában,mert ez a 4 hét eltérés tényleg sok,ahhoz,hogy ultrahangos pontatlanságra lehessen fogni.Bár a babák nem fejlődnek egyformán,emiatt is lehet eltérés,de ahhoz is elés sok a 4 hét különbség.A doki nem mondott rá semmit,amikor mérte?
2009. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Hát ennyi hetet nem lehet elszámolni!Én nem tudtam mikor lettem terhes és a doki megmondta az UH alapján,hogy a 20.hétben vagyok,onnantól számoltuk a szülés idejét és nem tévedett a doki.4 hét tévedés eléggé bizarrnak hangzik.Szerintem menj el 4D-s UH-ra,ott pontosan megmondják.Ha mindjárt az elején elmaradt a menzid és onnan számolod,akkor tudod,hogy mennyi idős a terhességed!Majd ird meg,mi a helyzet!
2009. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A dokim állítólag az egyik legjobb UH-os a városban, minden alkalommal csinál 4D-t is, 4 hetente járok hozzá. Azt mondta, normálisan fejlődik a babám, de én aggódok, a 4 hét szerintem is sok, még akkor is, ha sosem volt a ciklusom túl kiszámítható.
2009. ápr. 24. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg kell biznod az orvos itélőképességében,vagy elmész egy másik dokihoz,hogy nézzen meg ő is és akkor lesz összehasonlitási alapod!

Sok boldogságot nektek!

2009. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
12 hetes korig szinte napra pontosan meg tudják állapitani a korát. Neked akkor nem határozták meg? Mert azután már tényleg nem lehet tudni,hogy a fogantatás volt sokkal később, vagy a fejlődésben van elmaradva.
2009. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. ápr. 24. 11:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első trimeszteri Nucha szűrésen 13 hetesnek 2 naposnak ítéltek. Ha ahhoz számolok, akkor a két nappal ezelőtti UH-on 25 hetesnek és 2 naposnak kellett volna lennem...Tényleg, csak azért vagyok összezavarodva, mert egyszerűen nem tudom eldönteni melyik a jó kalkuláció: a naptár, a folyamatos UH, vagy alapozzak az első trimeszteri UH szűrés eredményére?
2009. ápr. 24. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a fejlődése nem folyamatosan lassul,hanem mindig 4 hét körül van a mért különbség,akkor gyaníthatóan a ciklusod körül nem lett jól számolva valami.Akkor az ultrahangot tekintsd szerintem mérvadónak,mégpedig a legelsőt,mert akkor még a fejlődésbeli különbség nem jelentős annyira.Később már nagyobb eltérések vannak a babák között.Ezek szerint akkor 25 hetesnek és 4 naposnak tekintsd a terhességedet.Ha ennél kevesebbnek mérték 2 napja két héttel,az nem gond.Biztosan be fogja hozni a lemaradását vagy egyszerűen csak nem nagy baba,Majd megnő idekint!Az orvosod biztosan szólt volna,ha gond lenne,ő mégiscsak szaki,ráadásul ahogy írtad nem is utolsó.
2009. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első trim. szerinti uh-t nézd alapul feltétlenül- Amúgy nekem a menses és az uh között 3,5 hét van. Mensi szerint 08,31-ra lennék kiírva, az első 3 szerint viszont 09,24.
2009. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!