Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány mg magnéziumot szabad...

Hány mg magnéziumot szabad egy nap bevenni?

Figyelt kérdés
szedem az elevitet(100mg) ,magnézium dús ásv vizet iszom(50-70mg ) és mellé pezsgőtablettát(250mg),eddig elégnek bizonyult de pár napja ha reggel iszom meg a magnéziumot akkor estére megint húzza a görcs a lábamat.
2009. ápr. 23. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
1 babás könyvben és 400 mgt-ot olvastam.
2009. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

350-400 mg körül, de itt megnézheted. :)

[link]

2009. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta napi 3*2 vehetek be, de én napi 3-mat veszek be, mellé persze az Elevit és a vérszaporító is,

Boldog babavárást,

24 hetes kismama:)

2009. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 500 mgosat szedek És volt hogy 3*2 kellet bevennem Most 3*1 et veszek be!
2009. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! 500mg-s, de az nem tiszta magnézium. Az enyémen is 500mg van, de a tiszta magnézium szemenként 50mg benne! Magnerotot szedek. Neked nem így van?
2009. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem Magnerotot irt fel a nödokim,napi 3szor egyet,ha nem múlnak a görcsök akkor 3szor kettöt!Kérdezd meg a nödokid erröl,h ajánlja-e!Egyébként én is szedek Gravidát és vagy másfél liter ásványviz(rózsaszin Visegrádi)naponta
2009. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29 hetes terhes vagyok, mar tobb helyen azt olvastam, hogy a gorcsoket segit elkerulni, ha sok kalciumot fogyasztunk. En mostanaban rengeteg tejet iszom es sajtot meg joghurtot eszem, es neha ugyan erzem, hogy feszul a vadlim, de sosem gorcsolt, es tenyleg hiszek benne, hogy ezek segitenek, esetleg erdemes lenne megprobalnod.
2009. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20:18 as! Ma direkt megnéztem! Az van a tájékoztatón hogy egy szem 500mgot tartalmaz. És 3*2 kellett bevennem mikor problémám volt. Most 3*1 et veszek be. Ez magnesii citrici. A Magne B6 ból is olykor 3*2 vettem be.
2009. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
21:26-os!Köszönöm a tanácsot az a gond hogy diétára fogtak és a rengeteg tej és joghurt nem fér bele sajna,iszom tejet egyébként naponta....de tegnap mondta a védőnő hogy nyugodtan ihatok kalcium pezsgőtablettát is csak ne egy időben a magnéziumból!
2009. ápr. 24. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:

21:26 vagyok, :) Orulok, hogy megprobalod, sajnalom a dietat (kismamanak dietazni, te szegeny!), igaz, en is igyekszem visszafogni magam.

A pezsgotabletta ugyan nem olyan finom, vagy kellemes, mint a tej meg a sajt (en nem voltam nagy natur joghurt barat, de most - valoszinuleg a terhesseg hatasara - kivanom azt is, es az elvileg egeszsegesebb) de a lenyeg, hogy segitsen.

Egyebkent egy taplalkozasi kurzuson tanultuk (ami nekem meglepetes volt), hogy a sovany tej ugyanannyi kalciumot tartalmaz, mint a normalis. Igaz, itt, ahol elunk a sovany tej 0,3%-os zsirtartalmu, mig az otthoni (mmmhhh, mintha tejszin lenne ehhez a feher lottyhoz kepest), 1,5%-os... Vagy van most sovanyabb is?

Szoval nem tudom, hogy miert kell dietaznod, hogy mit kell kerulnod (a zsirt, vagy a cukrot, stb?), de remelem, sikerul lekuzdened a problemat, mert ez irto fajdalmas lehet, es extra plusz, hogy a kalcium legalabb a baba, es foleg a te csontjaidat, meg foleg a fogaidat is vedi, mert a baba ugyis elveszi toled...

Egy nagy kalappal!!!

2009. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!