Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Május 20. -ra vagyok kiírva....

Május 20. -ra vagyok kiírva. Mivel kell a pénz és nem megerőltető a munkám, április végéig szeretnék dolgozni. Mik a jogaim?

Figyelt kérdés
A főnököm viszont már vett fel helyettem embert és a kollégámnak mondta,hogy majd beszél velem,hogy nem maradhatok addíg.Nem tudom,hogy hogy gondolja,de szeretném tudi,hogy megteheti-e, és ha igen, milyen módon?
2008. márc. 10. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ki akarank túrni,akkor sajnos megteszik.

Elvben kismamát nem rúghatnak ki.

24 hetes kismami

2008. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szülés előtt kötelező kivenni szülés szabadságot, de fejből nem tudom,hogy ez 4 vagy 6 hét. Ez törvény erejű, tehát megteheti a munkáltatód. Amúgy akkor sincs már sok időd, hisz március közepe van.

Kirugni nem rugat ki, meg nem szüntetheti a munkaviszonyod-ilyen esetben nyugodtan perelj, megnyered!!- de megkeserítheti az életed.

És nekes is azért jól jönne egy kis nyugodt felkészülés a szülésre, anyaságra, babaszobára.-)

járj után akár a neten, akár a tbnél, segítenek.

2008. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Kirúgni nem tud a munkáltatód, viszont te kivehetnéd (ha eddig még nem tetted) az időarányosan járó szabadságodat, ami természetesen fizetett szabadság. Ez csak egy ötlet, én így csináltam az utolsó hónapban szülés előtt, hogy ami még járt, azt kivettem. sok sikert a szüléshez és a babához

2008. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A rosszindulat netovábbjai vagytok. Nem azt írta, hogy kirúgták, hanem hogy megvan az utódja. Nálunk a főnők (kétgyerekes apuka) a legelején megmondja, hogy max a 6. vagy 7. hónap (nem emlékszem) végéig enged dolgozni bárkit, tudja a feleségének milyen volt. Vagy nálunk dolgozol, vagy ugyanolyan gondolkodása van a főnöködnek. A munkába visszaállás biztosított, az utódot határozott időre veszik fel. Ha meg jól dolgozik, mindketten maradtok amikor visszamész dolgozni. Persze hogy már felvették az újat, mire elmész, be kell tanulnia nem? És ha elmegy próbaidő alatt, másikat is kell keresni, te meg már nem leszel ott.
2008. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A szülési szabadság 24 hét, melyet a munkáltatónak LEHETŐLEG a szülés előtt 4 héttel kell megkezdenie kiadni. Tehát lehetőség szerint, és nem kötelezően, a kiadás időpontjáról a Felek általában megállapodnak. Egyébként egyetértek az előttem szólóval, aki az időarányos szabadság kivételét javasolja. Én pl. június vége felé fogok szülni és május végéig maradok, utána pedig kiveszem a 2008. évre járó még ki nem vett szabadságomat. Azért maradok egyébként május végéig, mert nagyon szeretem a munkámat, nem stresszes, jól érzem magam a bőrömben, úgyhogy miért tennék másként? Ja, és amúgy munkajoggal foglalkozom! :)
2008. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!