Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyészségügyis, orvos válaszát...

Egyészségügyis, orvos válaszát szeretném! Árthatok a babának?

Figyelt kérdés
kb. 10-12 napja voltam a párommal és nem tudom, lett-e következménye. Viszont pár napon belül mellkas CT-re kell mennem. Már régen kaptam rá időpontot, nem biztos, hogy a közeljövőben kapnék újat, viszont nem tudom, hogy ha esetleg baba van, árthatok-e neki.
2009. ápr. 20. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Fogröntgen még elmenne de mellkas.. Én nem tenném.
2009. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
CT-vel nem. Ez nem röntgen, nem sugárzás.
2009. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A CT vizsgálat (komputertomográfia) röntgensugarakkal végzett speciális felvételi eljárás. A kiértékelés számítástechnikai módszerekkel történik. A hagyományos röntgenképnél sokkal részletgazdagabb képet ad az agy, a mellkasi és a hasi szervek, a csontok valamint az izomrendszer gyulladásos és daganatos elváltozásairól.


A vizsgálat során a beteg egy hengerben fekszik. A hengerben egy röntgensugarakat kibocsátó egység fordul körbe, amellyel szemben egy a sugarakat felfogó egység található. A gép a test metszeteiben megméri, hogy milyen mértékű a sugár elnyelődése. A készülék az egyes metszeti képeket számítástechnikai eljárással jeleníti meg a képernyőn.


Terhes nőkön vagy terhesség gyanúja esetén a vizsgálat nem végezhető el. A szoptatás nem jelent akadályt.

2009. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok sem egészségügyis, sem orvos, de leírom amit az én orvosom mondott. A megtermékenyített petesejt 10-14 nap múlva ágyazódik be. (ezért számolnak + két hetet a terhességnél). Ez idő alatt, amit anyuka csinál, vagy anyukával csinálnak nem árthet neki, mert még nem a "szervezeted része". Nem emlékszem pontosan, milyen szót használt.

De én azt gondolom, hogy kérdezd meg azt, aki a vizsgálatra beutalt, vagy aki csinálná.

2009. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
A röntgen sugár azért veszélyes,mert kromoszóma törést okozhat.
2009. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia.Azért menj el és ott kérdezd meg,hogy ilyenkor mivan.Lehet,hogy elküldenek haza és kapsz egy másik időpontot.A lényeg jelenj meg a rendelésen.Szia Zsuzsa
2009. ápr. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
06:12es vagyok égészségügyis!!!!!!!!!
2009. ápr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Az ovulációs napodhoz képest kb.12.napon ágyazódik be a megtermékenyített petesejt. Lehet,h. ki is mutatná egy érzékenyebb teszt, ha terhes vagy. Még akár a CT napján reggel is tesztelhetsz egyet, de helyedben mindenképp rákérdeznék az orvosnál,h. mi a teendő ilyen esetben...
2009. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2009. ápr. 21. 09:15
 10/10 anonim ***** válasza:
"Minden vagy semmi törvénye". Ha ártasz neki, akkor észrevétlenül kiszelektálódik. Ha nem, akkor semmi baja nem lesz. Egyébként CT-re senkit nem küldenek feleslegesen, pláne nem fiatal nőket, ha neked CT-re kell menned annak oka van, lehet hogy mindennél előrébbvaló kideríteni mi bajod!
2009. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!