Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen milyen az a cukor...

24 hetesen milyen az a cukor vizsgálat vérvétellel? Hogy müködik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 26 hetesen van. Vagy simán, reggeli után 1 órával vesznek tőled vért, vagy terheléses cukrot néznek. Ilyenkor éhgyomri vérvétel után megiszol egy tömény cukros löttyöt, és 2 óra múlva újra vért vesznek. Persze a 2 óra leteltéig semmit nem ehetsz, ihatsz.
2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tudom hogy vesznek vért utána megitatnak veled valami löttyöt és 2 vagy 3 óránként megint vesznek vért de nem tudom pontosan én sem!
2011. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk éhgyomorra veszik le a vért ezután itatnak cukros löttyöt/cukorport nekünk kell vinni amit gyógyszertárban lehet kapni 200Ft/.Ezután 1óra múlva vérvétel majd megint 1 óra múlva vérvétel.Szóval összesen 3szor vesznek vért és másnapra van eredmény.

8 hetes kislány anyukája

2011. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
itt is úgy van, hogy bemész éhgyomorral, leveszik a vért, utána 5 perc alatt kell meginnod ha jól emlékszem 75 gr glükózt vízben feloldva. itt lehet vinni citromot, azzal egy picit jobb. majd kiülsz, vársz 2 órát és leveszik a vért újból. közben nem lehet se enni, se inni, se elmenni.
2011. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahány ház annyi szokás :(


Nekem ez már a harmadik terhességem és bár ugyanoda járok/jártam minden esetben, mindegyik más volt.


1. 24. hét környékén vérvétel, cukorszirup (citromlével), két óra múlva ismét vérvétel

2. 10. és a 24. hét környékén, éhgyomri vérvétel, mindkét esetben 2 dl tej + zsemle elfogyasztása után két órával szintén vérvétel.

3. 10. hét (még csak itt tartok) éhgyomri vérvétel, 2 dl tej + zsemle elfogyasztása után egy órával vérvétel.

2011. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma voltam. Éhgyomros vérvétel, megiszod a lötyit rá 1 órára visszamész leveszik és 1órára rá megint! Másnap kész az eredmény! Ne olyan szörnyű mint ahogy mondják. Viszel citromot és mintha limonádét innál! Én nagyon szomjas voltam és még ízlett is :)
2011. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy volt 3 éve, hogy éhgyomorra vérvétel, lötyi ivás majd 2 óra múlva megint vérvétel. Most még nem voltam de ugyanoda megyek szerintem ugyanez lesz a menetrend. Nem tudom miért nem lehet a reggelizős módszert használni a kismamáknál, miért kell ilyen drasztikusan csinálni?! A múltkor is rosszul lettem a 2 óra alatt.
2011. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös. Az elsőnél terhességi cukrod lett? Mert akkor nem csinálnak terhelést. Meg akkor sem, ha az első trimeszteri vc. magasabb 5,8-nál. Itt kb. 20 éve ugyanaz a protokoll. Bemész sorbanállás nélkül vérvétel, megiszod a cukrosvizet, 2 óra mulva újra vért vesznek. Addig nem szabad enni, de látom, hogy mentes vizet azért kortyolgatnak, mert van akinek kényes a gyomra és kihányná. Akkor meg felesleges ...
2020. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!