Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hónap alatt 12 kilót hiztam....

4 hónap alatt 12 kilót hiztam. Ma kiderült, hogy terhességi cukorbetegségem van. Mi ez? Mit szabad és mit nem szabad enni?

Figyelt kérdés
Orvoshoz csak 3 hét múlvára kaptam időpontot sajnos, de már addig is diétáznom kell.. 18 hetes kismama
2008. márc. 7. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

www.google.hu

itt keress rá a terhességi diabéteszre és ennek diétájára.Innentől kezdve viszont nagyon fontos, hogy betartsd azt amit írnak.

2008. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

szia. nekem is ez van. Kerülni kell a cukros ételeket. én 28 hetes kismama vagyok, nekem nemrég derült ki és szigorú cukormentes diétát kell betartani.

A lényege az, hogy a szervezetben ne legyen magas a cukor, mert akkor a baba szervezetében is sok lesz, az ő hasnyálmirigye is sok inzulint fog termelni és ha megszületik leeshet a vércukra, amitől be is kómálhat a kicsi. Na én ezt nem akarom. Kerülöm nagyívben amiben cukor van. De tényleg keress rá a keresőben, nagyon sok oldal foglalkozik ezzel. Vagy itt ezen az oldalon bal oldalt lent a keresőbe írd be, hogy terhességi cukorbetegség és kiadja a korábbi ezzel kapcsolatban feltett kérdéseket és válaszokat.

2008. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem elsősorban és kizárólag a cukrot kell kerülni, hanem a szénhidrát bevitelt kell korlátozni!!

Először is nem ilyedj meg, nyugodj meg, ez még nem cukorbetegség, csak egy megemelkedett cukorszint, ez még nagyon messze van a diabetsztől! És nem is a felszedett kilóktól van, ez ettől teljesen független és az eddigi táplákozástól sem függ.

Engem elküldtek dietetikushoz, oda próbálj időt kérni.

Megállapítják a testsúlyod és a cukrod alapján (én 70 kg vagyok és 8,4 lett a kétórás cukrom) hogy mennyi szénhidrátot ehetsz egy nap. Én pl 160 grot, de van aki 180-200 grot.

TEhát a mit semmiképp ne egyél: sütemény, torta, péksütemény, banán, méz, üdítők.

Amit kerülj és csökkents: fehérliszt, pékáru, tészta,bab, tojás, krumpli, rizs..

Amit lehet: teljes kiörlésü pékáru(nem barna, az más!!)-napnak megfeelő mennyisében, zöldség minden mennyiségben, savanyú káposzta, gyümölcs-amit lehet és annyi mennyiségben. Tejtermék közül lehet tejet a megengedett mennyiségben, kemény sajt, natur és gyümis joghurt.

Reggelre ne egyél tejterméket, az nagyon dobja a cukorszintet.

Pl egy napra: reggel 1 szelet kenyér, kevés vajjal, sonkával, zöldséggel, 10óraira joghurt vagy 1 pohár tej, ebédre natúr hús párolt zöldségekkel, délután gyümi, este a déli maradék, vagy 1 szelet kenyér, sonka, zöldség.

Nem olyan vészes, csdak első hallásra. De itt is sokmindent találsz, ha rákeresel, illetve a neten is. Keress tájékoztató füzeteket, táblázatokat, ahol a termékek szénhidráttartalma van. Talán a védőnő is tud adni neked.

És bármi van, kérdezz nyugodtan, akár priviben is:-)

Inni víz és tea!!

Nyugi, nem lesz semmi baj!! Ellenőrizni fognak rendszeresen!!

2008. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!