Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha nem szedem, mert...

Nagy baj, ha nem szedem, mert nem bírom a magzatvédő vitaminokat?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rosszul viselem a terhességem, az első négy hónapot végig hánytam. Most volt két hónap jobb idő az orvos azt mondta szedjek vitamint, de sajnos már többet próbáltam, de nem bírom, kihányom őket. Előző terhességemnél sem szedtem.
2008. márc. 7. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én dokim meg kifejezetten nem ajánlja őket.Azt mondja,hogy feleslegesen növelik a mama és a baba súlyát.Ha valami kiürül a szervezetből,akkor azt pótolni kell,de nem kell multivitamin.Ha meg az előző terhességednél sem szedtél,most sem lesz semmi gond.

2008. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem szedek semmit és vagyunk még páran, ne izgulj!! Étkezz egészségesen és változatosan, kerüld amit kell, és nem lesz baj, hidd el!!

A szakirodalom szerint sem szükséges a plusz vitamin ha megfelelően táplálkozol.

Én 27 hetes vagyok, most kaptam a véreredményemtől függetlenül vasat, ajánlják, meg magnéziumot, mert keményedik a hasam, és a 30. héttől d vitamint. De ennyi:-) És jól vagyunk, egészségesek vagyunk és megfelelő méretekkel rendelkezünk.-)

2008. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rossz lehet, hogy kijön belőled, de én a helyedben azért megpróbálnám beszedni. Szerintem nem tudsz olyan változatosan étkezni minden nap, hogy a megfelelő vitaminok a megfelelő dózisban eljussanak hozzád és a babához.Pl.az én dokim azt mondta, hogy a vas tabletta amit szedek kb. 30.tányér spenótnak felel meg és sorolta a többit is, hogy miből mennyit kéne enni, hogy meg legyen a napi adag. Szóval szerintem próbáld meg. Azzal nem veszítesz. Ha végképp nem megy, hát nem. 21 hetes kismama
2008. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

én is megpróbáltam a terhes vitaminokat,nekem meg a fejem fájt tőle, amíg szedtem(10 napig).Megkérdeztem a védőnőt, ő azt mondta nem fontos szedni,inkább egyek sok gyümölcsöt.

2008. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!