Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20hetes terhes vagyok és még...

20hetes terhes vagyok és még nem mozdult meg a baba de mikor voltam Uh akkor látam h mocorog mikor fogom érezni végre? Azért nem érzem még mert most perpillanat áll bennem a baba?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A baba a 12. héttől sosem "áll" benned, hanem felveszi azt a bizonyos magzati pózt, de kezével-lábával mozog, nyel a magzatvízből is később, ill. mozgásaival erősíti az "izmait".

Első babánál egyébként nem ritka, hgy a kismama később érzi meg, ugyanis nem is tudja pontosan mit kellene éreznie!:)

Ha uh alapján minden oké, nincs oka az aggodalomra, pár nap ás egyre jobban fogod érezni!

2011. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is 20hetes vagyok.A hasamon van jó nagy hájréteg,olvastam,hogy ettől is függ,még én se éreztem,de az előző terhességemnél is csak 22 hetesen éreztem először.Ne aggódj nemsokára te is bizti érezni fogod.:-)
2011. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ de lehet hogy hülyének néztek de a labai a medencémbe vannak!!
2011. aug. 25. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:
hogyhogy a medencédben vannak?:)
2011. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
valahogy úgy mozgolódott hogy ott vannak a lábai és áll bennem!!!
2011. aug. 25. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy ha a méhed egy lufi, akkor a baba pont a közepében van, és nem ér sehol se a falához?

Kicsit nehezen képzeled el, hogy van benned a bébi....

Azért nem érezheted a mozgását mert vagy tényleg annyi helye van benned, vagy nem erővel rúgkapál.

2011. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20 hetesen nem áll benned, nyugi, mert magzati pozícióban van. (nézz utána a neten, h milyen is az!)

A medencédben pedig méhed van, de kitölti a magzatvíz, így a babád teljesen biztonságban van, ott "úszkál" meg forgolódik :)

2011. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem képzelem el nehezen h baba van bennem!! csak fura!!!! hát remélem h minél hamarabb érezhetem mert már mindenki avval zargatnak h érzem már!!!
2011. aug. 25. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

20 hetesen még én sem éreztem, vagy valóban csak arról volt szó, hogy nem tudtam, mit kell érezni, és sima bélmozgásnak véltem a baba mozgását is. Aztán az első egyértelműbb érzés ilyen fura bizsergés, kaparászás volt belülről, lent, szinte a két medencecsontom között. Akkor már sejtettem, hogy a baba matat odabent.

Most, 31 hetesen, már olyan absztrakt alakzatokat is képes felvenni a hasam, amit sose képzeltem volna.

2011. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
anyira rosz hogy már mindenkinek megmozdult a babája ismeröseim közül nekem miért nem?
2011. aug. 26. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!