Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Óriás magzat. Mi okozhatja?

Óriás magzat. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Jelenleg 35 hetes várandós vagyok. A 12. hétig normál ütemben fejlődött a babám, de utána minden ultrahang szerint 2-3 héttel nagyobbnak mutatkozott. Most 35 hetesen már 4,5kg-ra saccolják, a kórlapomra is ráírták hogy átlagosnál nagyobb magzat. Szerintetek mi okozza? Próbáltam kinyomozni, de mindenhol csak a terhességi cukorbetegséget okolják, de nekem végig tökéletes volt a cukrom, sőt minden vér-, vizelet-, vérnyomás eredményem. Az igaz, 24kg-t híztam eddig a terhesség alatt, de még kevesebbet eszek mint terhességem előtt. Magát a terhességet sem túlsúlyosan kezdtem. Vitamint csak az első 3 hónapban szedtem, azóta magnézium citrit kellett szednem, mert vérzékeny volt a méhszájam. A gyerek apja testépítő és mesterséges aminosavat szed az izmai fejlesztésére. Nem lehet hogy esetleg ez okozza? Vagy pl apukám 4,90kg-val született és genetika esetleg? Még 10 napig ki kell húznom és megcsászároznak, mert képtelen lennék természetes úton megszülni, annyira nagy a gyerek. A magzatvíz pedig kevés. Ráadásul be sincs fordulva, végig faros. De már nem is tudna befordulni.
2011. aug. 23. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Laikusként azt mondanám, ha végig 2-3 héttel nagyobb volt, akkor 2-3 héttel idősebb, tehát könnyen lehet nem 35 hanem 38 hetes vagy.

Akkor sem kicsi a babád, de amikor én bent voltam rengeteg baba született ekkora súllyal

Harmadszor ez súlybecslés, lehet még 4 kiló sőt alatta is és akkor már inkább átlagos.

De ha már a papád is nagy súllyal született, lehet genetika is.

2011. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy ideig én is azt gondoltam hogy el van számolva a terhesség, de összeült egy orvostanács és mivel a 9. és 12.heti ultrahang (ami a terhesség korát illetően mérvadó) szerint 35 hetes vagyok, így biztosan nincs elszámolva. Remélem nem lesz semmilyen fejlődési rendellenessége vagy későbbi egészség romlása.
2011. aug. 23. 13:23
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Kislányom: 52 cm, 3050 g


+25 kg, utolsó 3 napban 5 kilót fogytam!

sürgősségi császár lett a vége, magzatvíz kevés volt, fehérje a vizeletben

30. héttől 'szekáltak', hogy egyek végre fehérje dús ételeket, mert kicsi a babám súlya --> kiderült 38. hétre, hogy konkrétan balfax volt az uh-s, pont jó súlyban volt végig a babám.

genetika: nem számítottunk nagy súlyú babára, mivel a család összes tagja kis súllyal született.

Poén benne, hogy párom: 3010 g, én 3020 g, nővérem: 3000 g, sógorasszonyom: koraszülött volt, unokaöcsém: 3060 g

Úgyhogy, részemről lehet genetika!

2011. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért ez a súlybecslés nem mindig pontos. Nekem is azt mindták nagy a babám tuti bőven 4kg felett lesz, hatalmas pocakom volt, apukája sem kicsi. Aztán megszületett 3440g-al. Több ismerősöm is járt így. És sajna fordítva is, hogy beleengedték normál szülésbe, persze nem tudta csak császárral világrahozni a 4650g-os babáját. Majd kiderül. Szerintem nem lesz baja a picinek ettől.
2011. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Hát tényleg van olyan, hogy az uhn tévednek a súlyt illetően. Nekem is mindig nagyobb volt a fiam minden UHn. A 39. héten 4100g-ra saccoltak. Nem indult meg a szülés ezért a kiírt napján indították meg. Nem császároztak, mert tudta az orvosom, hogy nagyon meg szeretném szülni természetes úton. De felkészítettek, hogy lehet császár lesz a vége. De mindenki meglepetésére alig 4 és fél óra múlva megszületett a 4650gos 60cmes fiam. Most 21hetes km vagyok és ő is nagyobb, pedig az első terhesség miatt már a 16. héten is néztek terhelésest és minden rendben volt. Nekem azt monda a doki, hogy genetika.
2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Ezekben a súlybecslésekben nagyon nem lehet bízni!!! Én 172cm vagyok,és 72kgmal lettem terhes. A párom 187cm,és kb 90kg. Az első harmadban 4kgot fogytam,és összesen 9kgot híztam. A terhességem vége felé 4200grammra becsülték a lányomat. A 41.héten indítani akarták a szülést,de előtte való este beindult magától. 4950grammal született a lányom 16óra vajúdás után. A vége császár lett. Mikor megszületett mindenki nézett mint a moziban. A poén az hogy egy sokkal kisebb babát sem tudtam volna megszülni,mert 1,5ujjnyira voltam csak kitágulva! Minden eredményem teljesen jó volt,nem vagyok/voltam cukros semmi.

Szedtem végig a gravidát,de ez szerintem akkor is a genetikán múlik! Anyukám(165cm,és nem túlsúlyos)mikor terhes volt nem volt vitamin. 3gyereket szült 4kg felett. A legkisebb testvérem már 4670gramm volt!

2011. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mekkora lett a babád,kíváncsi vagyok!

Utolsó voltam.....

2011. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is mindig nagyobbak voltak a fiúk, mint az átlag! Pl a 36hetes uh-n az egyiknek 98, a másiknak 97mm volt a BPD-je, és a súlybecslés akkor 4100grammra jött ki mindkettőnél. ( 14hónap van közöttük ) Az egyik 41+1hétre született 4990grammal és 54cm-el, a kisebbik 39+3hétre 4800grammal szintén 54cm-el! Sajnos császis volt mindkettő! :( Nálunk ez genetika, mert én is 4kiló fölött, és a férjem is majdnem 5kg-al született, szóval nálatok is lehet genetika! Majd írd meg mekkora lett a kisbabád! Kitartást!!!
2011. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Mindenképpen megírom mennyi lett a baba. Viszont tényleg nagy súlya van, mert már másfél hónapja csak görnyedten tudok járni, különben úgy érzem kiszakad a méhszájam. Csak úgy tudok felegyenesedve járni, hogy jól megemelem kézzel a hasam és cipelem, de még a kezem sem bírja sokáig, lezsibbad, olyan mintha egy 10 kilós dinnyét cipelnék. A jobb oldalamon nagyon ki van dudorodva a kisfiam feje, nem is tud befordulni már. Ebben a hőségben főleg nehezen viselem ezt a nehéz terhességet. Ágyban egyik oldalamról a másikra fordulás kész horror, mintha leszakadna az egész hasam. A csípőm nagyon-nagyon fáj már 2 hónapja, alig tudok aludni. Hát meglátjuk mekkora lesz a drágám, már csak 11 nap:)
2011. aug. 23. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy napon volt a programozott császárom egy másik anyukával. Neki óriásbébit jósoltak, és 4100 grammal és 59 centivel született a kisfia. Ez azért nem annyira óriásbébi méret. Nekem végig azt mondták, hogy a kislányom kisebb az átlagosnál, erre a 38. héten megszületett 3750 grammal és 59 centivel.

Az szerintem tuti, hogy befordulni nem fog tudni, már az én lányom sem tudott, Ő is faros maradt.

2011. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!