Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyhogy nem látta az orvos,...

Hogyhogy nem látta az orvos, hogy halott a babám? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
juli 21.én voltam először Sztk.ba nőgyógyásznál, akkor megállapította az orvos, hogy 7 hetes terges vagyok. Nem számolt naptárral, csak Ultrahanggal, sem vérnyomást sem pulzust,sem súlyot,semmit nem mért.Elküldött vérvizsgálatra meg kardiologushoz. amikor visszamentem az eredményekkel már másik orvos volt,ő fogadott, megnézte az eredményeket megirta a küldőpapirt a védőnőhöz és ennyi.Meg sem vizsgált, holott mondtam neki hogy enyhe hőemelkedésem van( 37,8 körül mozgott). Ez egy héttel az első vizsgálat után volt.augusztus 4.én ismét elmentem orvoshoz, arra panaszkodva hogy enyhén vérzek.Ismét az a doki volt aki előszp alkalommal a leleteimre nézett de meg sem vizsgált.Ezuttal csinált ultrahangot,és megnézte a melleimet. Azt mondta 8 hetes vagyok. Mondtam hogy az nem lehet mert külföldön voltam a párom nélkül.És amugyis 21.én az orvos szerint 7 hetes voltam, ami nekem reálisnak tűnt.Ő erősködött az igazáról.Megállapitotta hogy felfáztam, és gyógyzert irt rá.Azt mondta a láz is ezért vam.Másnap erősen véreztem,korházba vittek, ahol megállapitották higy a babám 6hetes és 1 napos magzatnak felel meg. Meghalt...Hogy lehet hogy nem látta az orvos?
2011. aug. 15. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert oda se figyelt mit csinál...

Sajnálom

2011. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban..nagyon sajnálom ami történt veled...

az orvos nem szokott súlyt és egyebeket mérni, az a védőnő dolga, a terhesség korát az embrió ultrhanggal mért nagyságából szokták megítélni....és szerintem egyszerű hanyagságról van szó...

nem akartál magándokihoz is elmenni az Sztk-n kívül?

2011. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A szívhangot nem lehet hallani az első hetekben,addig nem is adnak kiskönyvet amíg nincs szívhang.Ha az jól hallható a baba él,de az első 3 hónapban igen gyakori a spontán vetélés.Sajnos ez előfordulhat,anélkül hogy bármiről tehetnétek,létszí ne tőrj le,legközelebb sikerülni fog!
2011. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

ezek szerint még szívhang sem volt mikor először uh-n voltál mert azt mondtad volna,meg eleve ennyire picinek még nincs is,vagy csak ritkán.

sajnálom de nagyon sok terhesség hal el korán,gondolj arra hogy lehet hogy így jobb mert beteg lett volna.

tudom hogy olcsó vigasz.

jobbulást és fel a fejjel

2011. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy nincs szivhang.csak azt nem értem hogy előző nap hogyan mondta hogy 8 hetes vagyok? egy nap alatt ennyire felszívodott a baba hogy 6 hetes mérete lett és már elsorvadt a köldökzsinor, a méhfal sem volt már stabil.Ezt hogyhogy nem látta?
2011. aug. 15. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
már kommenteltem..de 6 hetesen már van szívhang!, megmondják a méretét,és visszahívnak 8 hetes uhra, amikor szintén UH és akkor adnak kiskönyvet..de ezért mondják, hogy első 3 hónapban bármi történhet sajnos még...nemtudom milyen gyógyszert kaptál pluszba, elvileg az első trimeszterben nem lehet semmit szedni..
2011. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a "felfázásra " irt az orvos, de egyet sem vettem be belőle...reggelre már nagyon véreztem, tutam nem lehet felfázás.
2011. aug. 15. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Tudod ez így megy itt Magyarországon sajna, Amerikában milliós pert nyerhetnél. Az a szomorú, hogy ahhoz hogy ne úgy kezeljenek mint egy állatot ahhoz kemény 10ezreket kell csengetni a magánrendelőkben amikért kapsz számlát??????
2011. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem magandokim van.mehen kivuli terhesseget nem vett eszre annak ellenere, h gorcsoltem es hcg pozitiv volt tobb hetig de baba sehol.A dokik a penzert dolgoznak nem elhivatottsagbol.Sajnalom ami Veled tortent.Nehez jo dokit talalni.Gyors felepulest!
2011. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!