Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes kismama vagyok, most...

11 hetes kismama vagyok, most tudtam meg, hogy RH negatív a vércsoportom. Én eddig abban a hitben éltem, hogy RH pozitív vagyok. Ez az első terhességem. Kell valamitől félnem?

Figyelt kérdés

Az anti-d tesztemhez ezt a választ írták: ellenanyagot kimutatni nem sikerült.

Most ez mit jelent?

Szerintetek előfordulhat, hogy elcserélték a leletemet?


2008. márc. 5. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elcserélték volna,bár ott is emberek dolgoznak.Szerintem kérd meg a védőnőt, hogy csináltassatok egy újabbat ha ennyire gyanús hogy tévedtek.Az jó ha ellenanyagot nem mutattak ki!!!Úgyanis ha a baba és a te vércsop. rh része különbözik,akkor a baba ellenanyagot termel,ami az anyára nézve veszélyes.Én RH+ a baba pedig RH- lett, de nem termelt ellenanyagot és nem is lett gond.Egyébként később is fognak nézni ellenanyagtermelődést.
2008. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia....az elozo valaszadonak uzenem, hogy nem a baba termeli az ellenanyagot hanem a kismama szervezete...:-)

Semmi okod aggodalomra......ha az ellenanyag nincs jelen akkor azt jelenti, hogy nem termeli a szervezeted....

En rh negativ vagyok...a parom meg pozitiv....elso ellenanyag szurest most vegeztek az 5 honapban..s ezutantol minden honapban.Ha nincs gond akkor szulesnel megnezik a baboca rh-at es ha a baboca is negativ akkor minden rendben..ha meg kesobb termelodik ellenanyag a szervezetedben akkor kapsz majd egy inj. ami semlegesiti ezeket az anyagokat a szervezetedbol.Ez amiatt kell, mert a masodik terhessegnel ez az adag megno es kilokheti a babocat a szervezeted= vetelessel:-(....de ne aggodj...a dokik tudjak mit csinalnak es kuldenek vizsgalatokra..te csak szolj mindenhol, hogy rh negativ vagy!

Boldog babavarast es egeszseges kisbabat kivanok neked:-)

2008. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2008. márc. 5. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is rh neg vagyok,és a 3-ik babámat várom.

Mindenféle beavatkozásnál(pl:amniocentézis),szülésnél,vagy bármilyen vérzésnél kapsz antiD injekciót.

A fiam az első gyermekem az én vércsoportom örökölte,de általában az első tehességnél nem is okoz semmilyen galibát.

A kislányom RH pos lett.De nála már az első vérvételnél is néztek ellenanyagot,és nem árt a terhesség előrehaladásával egyre sürűbben nézni.Addig jó,amíg nem mutatnak ki semmit.Ellenkező esetben,ha nagyon magas a szint,be kell felyezni a terhességet,mert életveszélyes állapotot idézhet elő.

Kérd az orvosod,vagy a védőnőd,hogy világosítson fel erről,ami egyébként ugye a kötelességük lenne.

Boldog babavárást,üdv

2008. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!