Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódnom kellene, ha az AFP...

Aggódnom kellene, ha az AFP eredményem eléggé megközelíti az alsó határt?

Figyelt kérdés

Igaz, csak súrolja, nem éri el (0.87). Viszont azzal nem nyugtathatom magam, hogy esetleg kicsit fiatalabb volt a terhességem, mint 16 hét, mert napra pontosan tudom, mikor fogant a babám, szóval jókor volt a vérvétel.

Az orvos nem mondott semmit. Viszont van egy ismerősöm, akinek csak épp hogy kevesebb lett az érték, mint az alsó határ és máris küldték genetikára. Szóval aggódok egy kicsit.


2011. aug. 10. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

itt sokat számít pár tized is, mivel 0,7-2,5 között jó , és az 1-et mondják tökéletesnek

szóval pl a 0,6 meg a 0,87 között nagy a különbség!

én nem aggódnék a te eredményeddel!

nekem annak idején 1,9 lett, ami kicsit emelkedettnek számít, de 2 orvos is azt mondta teljesen jó, és hálistennek igazuk lett, teljesen egészséges a babám

+ az afp már elég elavult, kiderült, hogy az esetek nagy többségében feleslegesen paráztatják vele a kismamákat

2011. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Az afp köztudottan egy elavult vizsgálat, orvosok,védőnők,szülésznők szerint is. Kiugró eredmény jelezhet ugyan bajt,de legtöbbször még a határértéket elérő eredmény sem jelent rosszat.


2. Elég érzékeny vizsgáltaról van szó, ami azt jelenti,hogy mindenképpen a betöltött 16. héten kell elvégezni, és lehetőleg a még be nem töltött 17. hét előtt. Van, aki szerencsés és előtte és utána is jók az értékei,de ha nem,akkor ez amiatt van,hogy nem időben vették le a vért.

(Sőőt, mondok jobbat: mennyiségét a vérben még az is befolyásolja,hogy reggel vagy késő délután vesznek vért,mert a nap különböző szakaiban is eltérő értéket mutat).


3. Ha ez az eredmény aggasztó lenne mondjuk a doki számára, akkor sem azért lenne, mert önmagában ez rossz eredmény, hanem más egyéb mért értékeke és ez az eredmény együtt véve nem túl jó. Ha egyébként mindig minden rendben van/volt az UH-k alapján,akkor nem kell aggódni.


Boldog babavárást kívánok!

2011. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem anno 0,7lett.kicsit én is agonizáltam,de a dokim is mondta h bőven jó, nem kell aggodni.

s igy is van, 15hónapos egészséges nagyfiam van:)

2011. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem aggódok! :-)
2011. aug. 11. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!