Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Tegnap derült ki,...

S. O. S. Tegnap derült ki, hogy a babámnak befelé áll a lába, ez már biztos hogy így fog születni?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki járt így mint én? a 20.hétben vagyok tegnap voltunk ultrahangon, és azt mondta az orvos, hogy befelé áll a lábfeje. Nagyon aggódom. Azt mondta, amikor megszületik, kap gipszet a lábára, utána meg egy speciális szandát/cipőt ami helyrehozza.
2011. júl. 21. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
ne aggódj, sok baba rossz pózban fekszik a pociban de miután megszületik helyrejön, legrosszabb esetben kap egy gipszet. puha még a csontjuk, hamar ki fogja nőni!
2011. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Remélem igazad lesz, és beszélek is hozzá, hogy még 20 hét van addig fordítsa helyesen a lábacskáját :)
2011. júl. 21. 18:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is így született, a kórházban a hazaindulás napján mondták csak el. (Néztem én, hogy fura a lába, de mivel senki nem mondta, hogy baj lenne, így nem firtattam :( )

Ha megszületett, menjetek mihamarabb ortopédiára, lehet gipsz sem kell, mi csak egy kiscipőt kaptunk, azt hordta 3-4 hónapig és teljesen rendbe jött. Ja, meg fürdetés előtt tornáztattam is.

Egyébként tényleg sokakkal van így, ne aggódj!

Nézd a jó oldalát, legalább már tudod, nem fog úgy mellbe vágni a dolog, fel tudsz készülni ;-)

2011. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak kifelé állt, egészen a lábszárához volt simulva. Tornáztatni kellett sokat, aztán szépen helyrejött neki. Még ortopédiára sem kellett menni vele.
2011. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sumergo ***** válasza:
A jobb eseteket leírták előttem, legrosszabb esetben egy műtéttel+ speciális cipőcske 2 hónapig, és tökéletesen helyre jön. A rokonságban van ilyen, már nagyfiú, meg sem mondanád, h probléma volt. Azt hiszem 3-4 hónaposan műtötték.
2011. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Judit20 ***** válasza:
Szia! Az én fiam is úgy született 2.5 éves de a mai napig sint használ éjjel nappal meg gyógyszandált! 7 hónapos koráig mind a 2 lába be volt gípszelve:( Úgy tanult meg mászni és felülni nem kivánom seginek :(
2011. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem azt mondta az orvos, hogy amikor megszületik kap gipszet amit 6 hetes koráig kell használnia, utána pedig egy szandát, ami összevan kötve, de azt csak amikor alszik akkor kell ráadni.

Igazából Angliában élek, mennem kell majd valami felvilágosításra augusztusba, gondolom akkor elmondják hogy mit kellesz majd csinálnom vele. Reménykedek, hogy nem olyan súlyos, hogy müteni kelljen!

2011. júl. 23. 13:03
 8/9 A kérdező kommentje:

Judit20 mikor tanult meg járni a kisfiad?

Attól még, hogy ilyen a lábuk megtanulnak ugyanabban az időben járni, mint társaik?

2011. júl. 23. 13:06
 9/9 Judit20 ***** válasza:
Szia! 1 évesen tanult meg járni:) Ma meg már szalad de sajnos a mai napig kezelésre járunk és látszik a lábbán
2011. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!