Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Utolsó menzeszem első napja febr.11. volt. A 46. napon csináltak egy ultrahangot, ahol azt állapították meg, hogy a petezsák 5mm, szikhólyag nincs.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, az időpont szerint 7w2d a terhességed. Méret alapján pedig 12mm-nek kéne lennie a babának.


Mondjuk hány naposak a ciklusaid, ez is fontos, mert akkor lehet benne csúszás.

Gondolom két hét múlva újra kell menned kontrollra

2009. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szülési kalkulátor szerint ma így kellene kinézni a terhességednek- mondjuk én 28 naposnak írtam a ciklust, ha nem annyi nyilván az változtat a dolgokon (timmermann.hu):

Szülés várható időpontja: 2009-11-18

Fogamzás feltételezett ideje: 2009-02-25

Betöltött hét: 7

Hátralévő napok száma: 229

Trimeszter: első


Magzat átlagos méretei:

GS (petezsák): 23 milliméter

CRL (Ülőmagasság vagy magzat hossza): 10 milliméter

BPD (Fejszélesség - falcsont távolság): 6 milliméter

Látható változások: Elkülöníthető lesz az embrió feji vége, az ún. agyhólyag. A szívfrekvenciája 140 körüli percenként.

A következő ultrahangon már lesz szívhang, és akkor pontosan ki fogja számolni a doki. De ha hagyományosan nézik, és a menses első napjától számoljuk, akkor a fentiek számítanak.

2009. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

12.09-es vagyok.

Mikor készült pontosan az ultrahang? Mert azok az adatok, amiket én kiírtam, a mai napot veszik figyelembe. Úgyhogy ne aggódj, hogy más számokat látsz.Illetve szerintem a peteérésed kicsit talán később volt, mint az ideális 14 nap.

2009. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!