Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek hét és fél hónaposan is pici volt - az átlagosnál kisebb a pocija? Félek, h hova fér el a baba, ha csak ekkora a pocim.

Figyelt kérdés
Remélem nincs semmi rendellenessége és jól fejlett. UH csak a 38. héten lesz. Addig megőrülök. Ha van olyan anyuka itt, akinek pici volt a pocakja, az irjon, mi lett a babával.
2009. ápr. 1. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én haskörfogatom 92cm.a 33-ik hétben vagyok.A tiéd mennyi? Szerintem nem kell aggódni,max.annyi hogy nem hiztunk feleslegesen,és nincs felesleges ,magzatvizünk.A babónk meg jreativ,megoldja hogy hogy férjen el..:-)
2009. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jreativ= kreativ,bocs
2009. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,semmi baj sincs a babával! Nekem sem volt túl nagy pocim, volt is olyan ismerősöm aki megkérdezte, hogy nincs -e vmi baj a babával. Ki is akadtam teljesen! Pedig nem volt kicsi a babám, végig jól fejlődött, csak magas vagyok és azért nem látszódott annyira. Bezzeg az utolsó hónapban akkorát nőtt, hogy senki nem hagyta szó nélkül. Egészséges 3700g-os kisfiam született.
2009. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem végig kicsi volt a pocakom. Állandóan azt lestem, nőtt-e már...? Ha hátulról néztek, nem is lehetett látni, hogy várandós vagyok :S

Mondjuk én 175 cm magas vagyok, a dokim végig azzal nyugtatott, hogy mivel széles a csípőm és magas is vagyok, kényelmesen elfér a medencében a baba, nem kifelé hanem befelé terjeszkedik, mert van rá helye.


A 36 héten megindult a szülésem, és mikor bementem az ügyeletes dokihoz a vizsgálatra, azt kérdezte :" mit keres maga itt? hányadik hónap? hatodik???" Szóval ennyire nem látszódott a pocim...


Mint kiderült, a lepény eléggé elkezdett meszesedni, és az utolsó 1-2 hétben már nem alig-alig tudta táplálni a babát, ezért gondolta úgy, hogy jobb lesz neki idekint.

( onnan tudni, hogy a 34,5 héten volt UH, és szinte ugyanazokat az adatokat mondták, mint amivel végül világra jött)


2370 grammal és 49 centivel született, de 10/10 Apgarral. Nagyon agilis volt a kezdetektől, és jól is szopott, 2 hós korára megduplázta a súlyát.

Most 6,5 hós, 75 centi és 7,8 kiló, úgyhogy mondhatni: bőven behozott mindent...

2009. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nem mértem le a haskörfogatomat, de széles csipőm van, úgyhogy nem biztos h reális lenne az eredmény. Magas vagyok, talán ez is befolyásolhat vmit. De tegnap megkérdezték, h hányadik hónapban vagyok, mondtam, h már majdnem a 8.ban, mire elkerekedett a szeme az illetőnek. Azt hitte, h csak az 5-ben vagyok:((((( Eléggé felidegesitett.
2009. ápr. 1. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor a kisfiammal voltam terhes, 7 hónaposan még szinte semmi nem látszott, csak oldalról egy kis dudor, simán hordtam a meglévő ruháimat. Aki nem ismert közelebbről, el se akarta hinni, hogy egyáltalán terhes vagyok. Az utolsó másfél hónapban kezdett el látványosan "nőni" a pocakom, addig a bababoltokban is kicsit furcsán néztek rám, hogy minek vásárolok bizonyos dolgokat. Pedig az Uh és a dokim szerint is végig nagy volt a baba (és tényleg nagy volt mikor megszületett) és szerencsére egészséges is. De ez alkati dolog is, Én mondjuk 180 cm magas vagyok, úgyhogy ha valaki magas vagy esetleg molettebb, akkor több helye van "odabenn" a picurkának.
2009. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

16:35-ös: bocs, csak most láttam a válaszodat.

Először is gratulálok a babához!!! Hátulról rajtam se látszik semmi, sőt elölről se nagyon:( Azt hiszem, hasonló adottságokkal rendelkezünk, uis magas vagyok,és széles a csipőm. Fájások miatt már én is voltam szülőszobán és mondhatom elég furcsán néztek rám, mit keresek ott. Én nem bánom, ha kis súllyal születik a Babám, majd hizik idekint eleget:) Csak egészséges legyen!!!!!! 10/10-es Apgarral!!!!!! Közhely, de aki benne van, tudja mennyire igaz.

2009. ápr. 1. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan pici pocakom volt, hogy végig simán hordtam a saját cuccaimat. 7 hónaposan lehetett pocaknak nevezni. Nekem hátrahajló méhem van és a lpény is a hátsó falon tapadt a doki zerint ezért volt nagyon pici hasam. Ja, de az uolsó hónapban a duplájára nőtt! ' hónap alatt. Bár akkor sem volt óriási, de lgaláb kicsit lehetett vele büszkélkedni. :)
2009. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1 hónap:)

Ja és é is magas vagyok és széles a csípőm. :)

2009. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na mostmár utoljára:

a pici pociba belefért egy majdnem 4 kilós és 57 centis baba! Hogy hova az máig rejtély számomra. :)

Utolsó kettő voltam :)

2009. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!