Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lennék? Mintha mocorogn...

Terhes lennék? Mintha mocorogna valaki a hasamban.

Figyelt kérdés
Tavaly december 23.-án szültem, szóval most van egy fél éves kisfiam. 3 napja, érzek a hasam aljába olykor olykor kis mocorgásokat. Ugyan olyanokat, mint mikor anno 15 hetesen megmozdult a kisfiam a hasamban. Szóval a babámat 4 hós koráig szoptattam, és addig előfordult, hogy nem védekeztünk a párommal. Viszont április óta megjön a menzim 40 naponként. Szóval emiatt nem hinném hogy terhes lennék, de ez a jelenség, nagyon furi. Érdekelne, hogy járt így valaki, vagy akinek van már több gyereke, az is érzett ilyen fura mozgásokat? Holnap minden esetre veszek tesztet.
2011. júl. 3. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
inkább dokihoz menj uh-ra. ha nagyobb a terhesség, akkor nem feltétlenül mutatja ki... a nagyon pici magzatnak meg nem érzed a mozgását...
2011. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kb rendszeres időközönként jön meg, akkor nem hinném, h terhes vagy. Akinek van a terhesség alatt vérzése, annak nem rendszeres és változó mennyiségű.

Egyébként nekem is van ilyen rugdosós érzésem ott lent. Csak a belek mozognak, meg azért még most is lehet, h a helyüket keresik is.

2011. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, így is úgy is mennék a dokimhoz féléves kontrollra. Hát ha babás lennék, legalább vagy 12 hetesnek kéne lennem már. Szertnénk kistesót, ősszel tervezzük, hogy nekilátunk szóval nem lenne gond ha jönne, csak kicsit később jobb lenne. Szóval remélem tényleg csak a belek mozognak.
2011. júl. 3. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
A 12 heteset még nem érezhetnéd mozogni. Azért írj, h mi volt a dokinál. :)
2011. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

ezt én is hallottam, hogy nagyobb terhességet nem mutat ki a teszt. Hát, nekem még a 25 hetes terhességnél is pozi volt a teszt. Majd próbálkozom a következő hetekben is, mert kíváncsi vagyok mikor nem fogja már mutatni.

2011. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sógornőmnek a második babája 11 hetesen mozdult meg pl. LEgalábbis azt mondta. Igen mindenképp előbb tesztelni fogok!
2011. júl. 3. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:

A teszt meg siman kimutatna!

Nem igaz, hogy nem mutatja ki nagyobb terhessegnel.

Gyakorlatbol is tudom, maradt meg tesztem, koltozeskor megtalaltam, vinni nem akartam, kidobni nem volt szivem, igy kiprobaltam es 31 hetesen full pozitiv lett. Szoval kimutatja.

Mellesleg a 2. babaval en 12 hetes 3 napos terehs voltam, amikor ereztem a mocorgast. Es biztos, hogy nem idosebb volt a terhesseg, mert tudtuk a fogantatas napjat.

Nalunk is keves ido volt a ket terhesseg kozott, 4 honapon at nem volt csupan baba a pocakomban, igaz, mi tervezetten alakitottuk igy az eletunket.

Szoval a lenyeg, hogy bennem akkor meg olyan friss emlekkent elt a magzatmozgas, hogy a legaprobb mocorgast is eszrevettem. Elso nap en azt hittem, hogy tevedek, de utana minen nap ereztem es egyre erosebb lett. Csak apro, nagyon gyenge maszatolas volt.

Vegyel tesztet nyugodtan es csinald meg, ird meg az eredmenyt. Kivancsi vagyok.


Mellesleg itt egy tablazat, ami azt bizonyitja, hogy terhesseg alatt vegig van hcg a szervezetben, tehat vegig pozitiv lesz a teszt, csupan annyi tortenik, hogy egy ido utan nem no tovabb, hanem valamennyire csokken es stagnal, de meg ez is boven tobb, mint amennyi egy pozitiv teszthez kell:

[link]

2011. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon köszönöm neked is a válaszod.

Tegnap csináltam egy tesztet, és negatív lett, szóval nem vagyok terhes. Bennem is él még nagyon amikor először megmozdult a kisfiam, és ezek a rángások, pont olyanok voltak. Mi az ősszel kezdünk újra a babaprojektnek. Kedves utolsó! Milyen (vagy volt,nem tudom mikor szültél) két pici gyerekkel? Nehéz volt? ELőnyei?

2011. júl. 5. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!