Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adjak? (Bővebben lent)

Mennyit adjak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Magándokim van, akinél 7000 ft egy terhesgondozás. Eddig voltam 8 alkalommal, + 1-szer NST-n, és menni kell mostantól hetente. Ti mennyit adnátok a szülésre? Tudom, hogy mindenkinek ez pénztárca függő. Az egyik ismerősöm nála szült 30 ezret adott. Tanácstalan vagyok, nekünk is mint sokunknak nem mindegy, hogy hova tesszük a pénzt. A férjem eléggé sajnál ettől többet dokira, ami érthető is.

Köszi a válaszokat!


2011. jún. 29. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
általában: 10x annyit mint egy vizsgálat....jelen esetben: 70 000 HUF
2011. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk is ilyen tarifával működik, megkérdeztem tőle még az első gyerkőcnél, azt mondta, hogy amennyit gondolunk és tudunk, annyit adjunk. Az első két gyereknél még jobb anyagi helyzetben voltunk, adtunk neki mindkét alkalommal 100e Ft-ot, most, hogy a harmadikat, nem tudom, mennyit adjunk neki (nem állunk olyan fényesen, CHF hitel és hasonlók miatt), ráadásul ha péntekig nem születik meg a kicsi, akkor ő nem is lesz, mert szombattól szabin lesz... (ezt már a legelején közölte, de nem hittem volna, hogy még mindig egyben leszünk, mert az előzőek hamarabb jöttek).
2011. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem korrekt,hogy 7000ft és nincs tarifa a szülésre.

Nekem alkalmanként volt 10000ft és a szülésért még "kért" 80000ft-ot.

2011. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 7000 Ft a magándokimnál egy rendelés, saját UH-ja van, havonta megyek, megnézzük a babát. Szülésre én 30ezer Ft-ot fogok adni, nekem se mindegy hova teszem a pénzt.
2011. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt számoltuk, hogy eddig fizettem 63 ezer ft-ot. Ha a kiírt időpontot nézem lesz még 3 NST, azzal együtt már 84 e ft. A down-kór szűrést csinálta meg 12 ezerért.Ezzel együtt összesen 96 e ft. Szerintem ha adok 30 e ft-ot az elég. Ráadásul a terhességem problémamentesen zajlott. Nem tudom mi van azokkal a kismamákkal akik nem tudnak fizetni magán dokit. Ők is csak megszülnek, bár nem mindegy, hogy hogyan. Igaz nem kötelező, de nekem sokkal nagyobb a biztonságérzetem.Nem kell fél napokat a rendelőkben ülni, várakozni, és persze órákat utazgatni.
2011. jún. 29. 10:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen ne idegeskedj!Ha nem mondja meg előre,hogy mennyit kér akkor annyit adsz amennyit tudsz!Nekem a dokim 100ezret kért(volna)ezért jól lecseréltük őt!!4.babát várjuk,nem tehetem meg,hogy a terhesgondozás 10x-ét adjam oda neki!Meg hülyeségnek is tartom ezt a szokást,hogy mert "ennyi" a terhes gondozás akkor a dokinak a 10x kell adni!Szerintem ezt azok találták akinek van annyi pénzük,hogy simán ki tudja fizetni,akinek nincs annak meg legyen miatta lelki furdalása?Bocs,hogy kifakadtam csak nem feltétlen értek egyet erről a nagy tömjük a doki zsebét jól meg dolgokkal!!!
2011. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
nem KELL, a 10x-es pénz csak ajánlás volt. Mivel ez volt a kérdés. Ha meg nem tudsz fizetni, lehet az SZTK-ba járni ingyen is.
2011. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 10 et kér havonta a terhesgondozásért és én is 30 at fogok adni nem kell öket annyira elkapatni!!!ja és rengeteget otthagyunk a 9 hónap alatt!!!
2011. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!