Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem szabad meleg vízben...

Miért nem szabad meleg vízben fürdeni terhesen? Meg van határozva hogy hányadik héttől nem lehet? A melegre mit értenek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 21. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A meleg víz felnyomja a vérnyomást.
2008. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elején forró vízbe ülsz,vetéléshez vezethet, de a későbbiekben is kerülni kell a forrót.Inkább a zuhanyozás,kellemesen meleg vízben.De ha nagyon szeretnél fürödni,12. héttől inkább.A habfürdőben való órákig üldögélést is kerüld, mert ilyenkor a hüvely phja amúgy is megváltozik.De amúgy van aki végig fürdött terhessége alatt és soha nem volt semmi bajuk.
2008. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert kinyílhat a méhszáj,de a sima melegvíz nem árt.Én csak abba tudok relaxálni.Az 50fok már nem jó.Tehát nyugodtan belefeküdhetsz egy kád meleg vízbe.Ajánlom a levendula illóolajat hozzá.
2008. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

A meleg víz vérbőséget okoz, ami elősegíti a méhlepény leválását. Tehát a fürdés kerülendő, inkább a zuhany, és a meleg víz is kerülendő. Hogy mi a meleg? Amiben az ember jól érzi magát.-) Én is forró vízben fürödtem, most olyanban, ami már épp nem hideg. Fázni persze nem kell, de el lehet felejteni a gőzölgős hosszú zuhanyokat.

Fürödni ha fürdesz is, ne hosszassana, max 10 perc, és ne legyen meleg a víz.

A babád gondolom fontosabb, mint egy jó fürdő...

2008. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
szia,szabad meleg vizben fürdeni 20 percig,de forroba nem. késöbb már a vége fele egyáltalán nem szabad fürdeni,mert nem éreznénk mikor folyik el a magzatviz. 26 hetes kismama.
2008. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Méh összehúzódást okoz és megindulhat a szülés, vagy elvetélhetsz, attól függ mennyi idős terhes vagy.

Én fürödtem de nem forró vízben, hanem kellemes melegben.

figyelj oda hogy ne legyen forró a víz és fürödhetsz nyugodtan.

Erika

2008. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!