Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most 9 hónap vagy 40 hét? Ez...

Most 9 hónap vagy 40 hét? Ez kész őrület.

Figyelt kérdés
Amikor a teszt + lesz, akkor elméletileg már 1 hónapos terhes vagyok.. A 24. héten akkor most 6 hónapos vagyok vagy csak 5? Mivel 40 hét-24 hét=16 Tehát 16 hét =4hónap!
2009. márc. 20. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia! JA elég hülyén van de így van ahogy írod! 40.hét a terhesség! Nem tudom akkor mért nem eleve 10 hónapot mondanak?
2009. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

40 hét=10 hónap

Kb.amikor rájössz,hogy terhes vagy akkor vagy 1 hónapos,onnan 9 hónap,de mindig a 40 hét számít.

Ezért mondja a legtöbb kismama,hogy xy hetes és nem hónapos.

2009. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
A terhesség 10 hold hónap. Egy holdhónap 28 nap, tehát 280 nap. A naptári hónapok 30 vagy 31 naposak, tehát ez nagyjából 9 naptári hónap. Nagyjából 4,5 hét terhesség felel meg egy hónapnak, de így bonyolult a számolgatás szerintem. Én a fogamzás napjához számoltam mindig az egész hónapokat. (A baba valamikor január 25-e körül fogant a szülés időpontja október 20 volt. Február volt az első, március 2. hónap stb. ) Így nagyjából ki jön a 9 hónap a pontos hetek meg általában nem érdeklik a kérdezőt.
2009. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért utálom én is amikor kérdezik, mennyi idős vagyok, én mondom hogy pl 21 hetes, és akkor elkezdenek számolgatni, hogy akkor az hány hónapos. Aki még nem volt terhes, az nem is tudja ezt az egészet követni. Én úgy próbálom gyorsan kiszámolni, hogy 4,5 hetet veszek egy hónapnak. És úgy van minden, ahogy az előttem szóló leírta.
2009. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

:):):)

Ugyan ebbe a problemaba szenvedek idonkent.En mindig hetet mondok ha megkerdezik es nem honapot viszont sokan visszakerdeznek:akkor az hany honap?

Ilyenkor szoktam megmondani a szules varhato idopontjat es akkor altalaba megelegszenek a valasszal.:)

Jo baba varast.26 heteske

2009. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!