Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél meddig tartott a 12...

Kinél meddig tartott a 12 hetes uh? Jók az értékek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a 12 hetes uh-on, amit nagyon vártam.

Elvileg csak ma lett volna esdékes, de kaptam a kórháztól egy értesítőt, hogy áttették. Sajnos nem a megszokott orvosom volt.

Vittem minden papíromat ( vizelet, vérkép stb.)

Az orvos behívott rátett az uh-ra és 2 perc múlva jöttem is ki. Párom azt hitte, hogy nem vizsgált meg. Mire bármit kérdezhettem volna, már behívta a következő kismamát, én még ekkor bent voltam.

Papíromon összesen ez áll: TVS:uterusban petezsákban 150/ min magzati szívműk. élő embrió. Bpd: 20 mm. NT: 2,1

Azt sem tudom ennyi idő alatt, ez miből vette le, egyébként hasi uh volt.

Jók ezek az értékek, nem kellett volna mást is néznie?

Párom a villámvizsgálat miatt, reklamálni akart az igazgatóságon is, de pont egy főorvos "vizsgált"

Szerintetek, ha a jövőhéten lesz a régi orvosom elmenjek hozzá? Ennyi idő alatt meglehet vizsgálni? A babát sem mutatta meg, pedig eddig mindig megnézhettem.


2009. márc. 20. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nállam is így volt a 12 hetes Uh-n és legutóbb a 18 hetesen is, 2-3 perc alatt letudott és a férjem nekem is nagyon mérges volt,de hát ilyen a kórházi vizsgálat, A fogadott dokim legalább 10 percig nézeget, mutogatja nekem és a férjemnek a babát úgy, hogy közben magyarázza, hogy mit látunk.

Az eredményed biztos jó, mert ha gond lenne azt mondta volna hiszen az Uh gép mér és mutatja az eredményt,

Bolgod babavárás,

19 hetes kismama:)

2009. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én se voltam bent tovább,mint te. Futószalagon vizsgálnak. Még fel se húzom a nadrágom,már ott a következő! De én már megszoktam igy 28 hetesen.

BPD:21,AC:60,FL:7 NT:1,6 Magzatviz mennyisége átlagos.

Ezek voltak a papirra irva.

2009. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,melyik kórházban volt ez??Nekem is jövő héten lesz a 12.heti uh-m
2009. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi az hogy rátett az Uh-ra? Nekem eleve Hüvelyi Uh.m volt és nem 2 perc.Engem rendesen megvizsgáltak! Hol volt ez?
2009. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Én magán orvoshoz mentem mind a két fontos UHra, 12 és 20hetesre. Nálunk kisebb babamozit csinált az orvos, 10percesek a dvdk amiket adott, mindent mondott, hogy most éppen mit mér, megfelelő e az érték, amit kihozott nyaki redőnek. Kérdezni sem kellett, mindent mutatott, mondott. Még a picike szívhangját is hallgathattuk.

(a 19.héten voltam ugyan kórházi uhn is, hogy biztosra menjünk, minden rendben van a Manómmal, meg a terhesgondozó adott beutalót, gondoltam miért ne, nem árt, amit valóban pillanatok alatt lezavartak, de még ott is lelkiismeretesen elmagyarázott majdnem mindent a doki, még a nemét is meglestük 2*is:))


A nyaki redőd teljesen jó:), ha a picike úgy fekszik, akkor pillanatok alatt le tudja mérni. Valószínű így hozta össze a villámvizsgálatot.


Jó babavárást:)

26hetes KM

2009. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először 6 hetesen volatm vizsgálaton, majd 8 hetesen a régi dokimnál mindkét alkalommal, aki most szabin volt. ezek hüvelyi uh-ok voltak , ami kb 10-15 perc volt. Mindent elmondott, megmutatott, ezért is gondoltam, hogy most egy mégalaposabb vizsgálat következik. Sőt! Párom szeretett volna bejönni, de mivel azt hittem még ez a vizsgálat is hüvelyi lesz, kértem erre még ne jöjjön be, majd csak hasira. Egyébként ez a kórház Szikszó. CSakis azért ide járok, mert még nem zilálták szét az egézsésügyet itt volt ismerős doki, akihez most is járok,csak szerencsétlen helyzet, hogy most éppen nem ő volt.

2009. márc. 20. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azért elmennék a saját dokimhoz, ha vége a szabinak.

Az én dokim jóval tovább szokott vizsgálni. Másfél két óra hosszáig, igaz, három babát kell megnéznie, de másokra is min. 1 órát rászán. És ráadásul a kórházba hív, nem a magánrendelőjébe, így még fizetni sem kell.

2009. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor se lett volna hosszabb, ha a saját dokid van aznap.

Sajnos a kórházi UH mindig ilyen futószalag, mert kevés a gép, kevés az ember, sok a kismama...

Nálunk is ez van, nem győznek érte bocsánatot kérni, de nem tudják máshogy megoldani... (SE II. sz Női Klinika)


Én ezért nem is mentem a kórházba genetikai UHra, hanem magán helyre, így van 10perces DVDnk meg 4Ds képeink a 12.heti meg a 19. heti UHról is. Minden Uh végén átkapcsolnak 4Dbe, így lehet, hogy külön nem is fogunk menni. Hála Istennek el tudjuk különíteni rá a pénzt, így inkább fizetek és gyönyörködök...

2009. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Sajnálattal olvasom amit írtok. Én jövöhét pénteken megyek a 12. hetire, és a SOTE II-re. De ahogy látom az utolsó válaszolótól, ott is ez megy. :( Akkor még az apuka sem mehet be?

Így én is gondolkodtam hogy elmegyünk 4D-re, inkább fizetek érte, de ez az első gyerek és szeretném élvezni, megnézni, megcsodálni... :)

Kár hogy ilyen "futószalag" van.


Sok boldogságot!

2009. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szerdán voltam 12hetes ultrahangon!!akkor voltam 12+5 hetes...méretek: Clr:62,9mm,BPD: 22,5mm,NT: 0,7mm

Mellkas szabályos,Hasfal: zárt,Rekesz követhető, Gerinc: követhető, Nyak: normális, Gyomor-hólyagtelítődés :látható,4épnek látszó végtag, ritmusos szivműkdés,közepes mennyiségű magzatviz.

Velem nagyon rendesek voltak(szerencsére a saját dokim csinálta).Hüvelyi uh.csinált.és legalább negyed órát bennt voltam nála!!ughogy szerencsére nekem eddig nincs rossz tapasztalatom a kórházban csinált ultrahangról!!llehet nem igy lenne ha nem a saját dokim csinálta volna!!

2009. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!