Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedden csináltak nekem afp-s...

Kedden csináltak nekem afp-s vizsgálatot aminek az eredménye 0.8mom lett?

Figyelt kérdés
ma ujra megismételték a vérvételt mert a multkorira azt mondták kevés
2009. márc. 20. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem 0.85MOM lett az eredményem, és van egy gyönyörű,egészséges kisfiam aki már 6.5hónapos:D.Nekem azt mondta a dokim,hogy nagyon jó eredmény és nem is kelett megismételni.Nyugi nem lesz gond.:)
2009. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, az afp-t nem szokták megismételni, hiszen a lényege az, hogy egy bizonyos időpontban vegyék le (betöltött 16-17.héten). Egyébként meg a 0,8 nem kevés, az alsó határ 0.7. Hány hetesen vették le az elsőt, illetve az ismételtet?
2009. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, hogy én is aggódtam, mert kevésnek tartottam az AFP-s értékemet. Most előkerestem, és az én értékem 0,5 (!!!) volt.

Most van egy csodaszép 6,5 hónapos tündérkém.:)

2009. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Nekem is 0,8 lett. Határértéken belül vagy, úgy, hogy jó!

Tényleg nem érdemes aggódnod,mert az afp eredmények 80%-a

vagy nagyon magas vagy éppen alacsony,más nyugati országokban pont ezért már nem is alkalmazzák.

2009. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mind a két vérvétel a 16-dik héten történt
2009. márc. 20. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Jéé, nálunk az AFP eredményére több, mint másfél hetet kellett várni, neked meg egy héten belül megjött és újra böktek?! Egyébként a 0.8 MoM tényleg nem sok, de az alsó határértékhez képest, ami felénk 0,4 MoM, tök jó.

Ha te és a dokid így nyugodtabbak lesztek, csináltasson mégegyet, a babádnak nem árt vele!

2009. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 0,79 lett. Leírom a történetemet zzel kapcsolatban: A védőnő elkezdett sápítozni, hogy ez nagyon kevés, biztosan Down-kóros a baba. A frászt hozta rám! Egyből elmentünk 4d-re, ahol mindent rendben találtak. Elvittem a leletet az orvosomhoz, aki próbált nyugtatni, hogy tökéletes érték, de már annyira bennem volt, hogy szinte biztos voltam benne, hogy Downos babám fog születni. Kiharcoltam egy genetikai vizsgálatot, ami szintén negatív lett, de annyira a fülemben csengtek a védőnő szavai, hogy nem tudtam megnyugodni. Az egész terhességemre kihatott, belebetegedtem, nem tudtam már élvezni egy percét sem. Aztán megszületett a fiam, 4500 grammal, 57 cm-rel, makk egészséges, gyönyörű szép baba! De én még akkor is a down kór jeleit kerestem, vizsgáltam állandóan, azt gondoltam, biztos nem vették észre. Már 2 hónapos volt, mire tudatosult bennem, hogy egészséges! Ezt csak azért írtam le, hogy nehogy ebbe a hibába ess te is. Nekem a rögeszmémmé vált és nagyon nehezen tudtam feldolgozni. Nem kell aggódnod, teljesen jó az AFP értéked.
2009. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nálunk is tervbe van a 4d-s ultrahang
2009. márc. 20. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!